Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.11.2019 - 00:01

Elektroakustický Cort Gold OC-6

Nabídka akustických kytar ze série Gold, zahrnující u jihokorejského Cortu prémiové nástroje, se rozšířila o nový celomasivní model Gold OC-6 s kompaktnějším korpusem ve stylu OM (Orchestra Model). Novinka se subtilnějším krkem bude vyhovovat také hráčům s menší rukou, výřez cutaway usnadňuje přístup k vyšším polohám a ozvučení obstarává duální snímací systém firmy Fishman.

Zadní deska a luby těla jsou vyrobeny z mahagonového masivu okoume, pro horní ozvučnici byl vybrán smrk sitka ošetřený procesem ATV (Aged To Vintage), který ze dřeva odstraní některé pryskyřice a oleje, což nástroji dodá sonorní otevřený zvuk letitého kousku. Příznivý dopad na rezonanci a sustain tónu má i speciální UV finiš chránící povrch před poškrábáním. Hrany korpusu zdobí černá lemovka a rozeta je vykládána intarziemi z abalonu.

Mahagonový krk je uvnitř vyztužen dvěma ořechovými pláty a k maximální stabilitě přispívá také spoj DoubleLock, kombinující tradiční řešení typu dovetail s jistícím vrutem. Hmatník z ebenu macassar nese 20 středně silných pražců, perleťové poziční značky a kostěný nultý pražec o šířce 43 mm. Menzura činí 25.3 palců.

Nástroj je vybaven elektronikou tvořenou předzesilovačem Fishman Flex Blend System s kondenzátorovým mikrofonem a piezo snímačem uloženým pod kompenzovaným kobylkovým sedlem z pravé kosti. Ovládání na horním lubu těla sestává z potenciometrů hlasitosti, tónové clony, blendu (mix), přepínání fáze a samozřejmostí je tuner. Na vkusně koncipované hlavici najdeme strojky Grover s otevřenou mechanikou.

Elektroakustický Cort Gold OC-6 je nabízen v přírodních transparentních úpravách Natural Glossy nebo Natural Satin a cena se na českém trhu pohybuje těsne pod hranicí 20 000 Kč včetně hybridního polstrovaného pouzdra Deluxe Soft-Side.

Tagy Cort Cort Gold OC-6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY