Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.11.2014 - 00:01

Elegantní limitka Gretsch G6112TCB-JR Nashville LTD

Gretsch zařazuje do svého portfolia nový model pololubovky s poměrně dlouhým označením Gretsch G6112TCB-JR Center-Block LTD 2-Tone Nashville Junior. Jak část názvu napovídá, jedná se o další typ kytary s centrálním blokem z masivu vyráběný v limitované edici.

Korpus se sníženou hloubkou 1.75 palce bude vyhovovat hlavně hráčům zvyklým na klasické proporce el. kytar s plným tělem. To je vyrobeno z třívrstvých javorových plátů a ze stejného materiálu je i krk nástroje. Centrální blok korpusu z frézovaného smrku s rezonančními šachtami zvyšuje stabilitu duté konstrukce těla a snižuje náchylnost kytary ke zpětné vazbě.

Ebenový hmatník s radiusem 12 palců je osazen 22 pražci, menzura činí 24.6 palce a nultý kostěný pražec má šířku 42.9 mm. Mechanika s niklovým povrchem sestává z ladicích kolíků Grover V98 Sta-Tite Open-Back, kobylky Adjusto-Matic s ebenovou základnou a stylového tremola Bigsby B-3C.

Dvojice humbuckerů FilterTron High Sensitive je ovládána třemi potenciometry hlasitosti (kobylkový h., krkový h. a společný Master Volume) a třípolohým switchem. U jiných firem málo vídané řešení tónové clony představuje další třípolohový přepínač společný oboum snímačům - krajní polohy ořezávají výšky, prostřední pol. vypíná obvod a nechává humbuckerům otevřené frekvenční spektrum bez dalších korekčních úprav.

Limitovaná série nízké pololubovky Gretsch G6112TCB-JR LTD bude vyráběna v decentním dvoutónovém laku Jaguar Tan v kombinaci s plexisklovým pickguardem s efektní metalízou v barvě mědi. Stejně jako většina nástrojů z řady Professional Collection je i Nashville Junior LTD dodáván společně s kvalitními zámky popruhu Schaller a pevným pouzdrem.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY