Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.09.2015 - 00:23

Elegantní Gretsch G5434T-LTD Electromatic Pro Jet

Firma Gretsch zařadila do výroby limitovanou sérii kytary Gretsch G5434T-LTD Electromatic Pro Jet, která vychází z legendárního modelu White Penguin. Nástroj bude nabízen výhradně v bílém laku kombinovaném se zlatou mechanikou a s vintage vibratem Bigsby.

Odlehčený lípový korpus je doplněn laminovanou horní deskou z javoru a ze stejného materiálu je i lepený krk nesoucí palisandrový hmatník s plošším radiusem 12 palců a 22 pražci medium jumbo. Nultý pražec ze syntetické kosti má šířku 43 mm a menzura činí 24.5 palce.

O přenos zvuku se stará dvojice pro tuto značku typických humbuckerů Black Top FilterTron ovládaných třípolohovým přepínačem. Každý snímač disponuje vlastní hlasitostí a další dva potenciometry slouží jako společná tónová clona a celková hlasitost.

Mechanika sestává z pevně ukotvené kobylky Adjusto-Matic, vibrata Bigsby B50G a vintage ladicích strojků. Rámečky snímačů a pickguard jsou vyrobeny z plexiskla s měděným odstínem.

Pokud máte slabost pro značku Gretsch a poohlížíte se po flexibilním nástroji s luxusním designem, tak vyzkoušejte nový Gretsch G5434T-LTD Electromatic Pro Jet. Tato řada je vyráběna v Asii a také díky tomu cena kytary nepřesahuje hranici 600 Euro, což ve srovnání s designově příbuzným originálem White Penguin představuje asi pětinovou částku.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY