Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.06.2022 - 00:01

Ekonomické modely Ibanez GIO GRG121SP a GRG220PA

Produktová edice GIO je u firmy Ibanez vyhrazena finančně přívětivým nástrojům, určeným především pro začínající a středně pokročilé hráče. Výrobce do této série přidal dvojici kytar GIO GRG121SP a GRG220PA, vycházející z ikonické kolekce RG a nabízející nadstandardně výhodný poměr cena/výkon. Tomu odpovídá v dané kategorii nadstandardní zpracování, použité komponenty, herní komfort a v neposlední řadě i luxusně působící povrchové úpravy, které u nástrojů této třídy nebývají vždy samozřejmostí.

Verze GIO GRG121SP disponuje topolovým tělem s ergonomickým spojem AANJ (All Access Neck Joint), krkem ze dvou kusů tepelně upraveného javoru se subtilnějším profilem GRG a hmatníkem z odolné jatoby o radiusu 400 mm, nesoucím 24 pražců medium jumbo, klasické poziční značky a plastový ABS ořech široký 43 mm. Pevnou hardtail kobylku s uchycením strun skrz korpus doplňují celokovové firemní strojky a hardware má chromovaný povrch.

Přenos zvuku obstarávají dva pasivní firemní humbuckery Classic Elite s keramickými magnety a plechovými kryty cívek. Snímače jsou napojeny na společnou hlasitost, tónovou clonu a pětipolohový nožový switch s následujícími konfiguracemi: 1. pol. kobylkový HB, 2. pol. vnější SC kobylkového HB + vnitřní SC krkového HB, 3. pol. oba HB, 4. pol. vnitřní SC krkového HB, 5. pol. krkový HB.

Luxusněji pojatá varianta GIO GRG220PA se může pochlubit korpusem z okoume potaženým exoticky působícím topolovým topem, krkem ze dvou  kusů javoru a hmatníkem z purpleheartu, osazeným 24 jumbo pražci, lemovkou hran, značkami ve tvaru žraločích zubů a ořechem širokým 43 mm.

Použito bylo vibrato Ibanez T106 s blokovými kameny, šesti kotvícími vruty a roztečemi strun 10.5 mm. Kromě komponent ve zlatém chromu jsou ostatní specifikace včetně elektroniky a možností přepínání obdobné jako u předchozího modelu. Ibanez GIO GRG121SP v barvě Blue Metal Chameleon vyjde na cca 300 dolarů a v podstatě stejnou cenovku nese i verze GIO GRG220PA opatřená transparentním lakem Royal Purple Burst.

Tagy Ibanez Ibanez GIO GRG121SP Ibanez GIO GRG220PA

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY