Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EHX Nano Pulsar: stereofonní tremolo v malém balení

V pořadí už třetí produktová série tremola Pulsar z dílen newyorské značky Electro Harmonix boduje nejen analogovou koncepcí s hřejivým plným soundem, ale také možností stereofonního zapojení a kompaktními rozměry, které jsou patrné už z označení novinky nesoucí název EHX Nano Pulsar. Inovovaný panner/tremolo pedál kombinuje charakter původního Pulsaru ze sedmdesátých let s vlastnostmi předchozí verze Stereo Pulsar a přináší také lehce rozšířené ovládání.

Potenciometr Depth (hloubka modulace) upravuje výraznost tremolového efektu aplikovaného na průchozí signál. Při překročení hodnoty cca 1 hodiny se modulace stává asymetrickou a deformuje zvukový signál mezi kladnou a zápornou fází. To vytváří jedinečný styl tremola, které zní skvěle samostatně nebo jej lze použít v kombinaci s dalšími efekty, jako je např. delay či reverb, což umožňuje vytvářet různé syntezátorové zvuky a textury.

Knoflík Rate nastavuje rychlost pulsace pro efekt a při vyšších hodnotách v interakci s parametrem Depth je schopen produkovat sound blízký ring modulatoru. Páčkový přepínač volí mezi trojúhelníkovým a čtvercovým tvarem modulační vlny, kterou je možno následně upravovat parametrem Shape.

Při zapojení tremola často dochází k citelnému poklesu hlasitosti, proto Electro Harmonix tento efekt vybavil také potenciometrem Volume pro plynulé doladění výstupní úrovně. Jak už bylo zmíněno, tremolo lze využívat v mono či stereo modu, přičemž druhý jmenovaný režim navyšuje možnosti modulace a pedál funguje jako univerzální panner. Aktivaci obstarává footswitch zapojený v bufferovaném režimu.

Electro Harmonix Nano Pulsar o rozměrech cca 11.5 x 7 x 5.5 cm a průměrným proudovým odběrem 30 mA je napájen klasickým 9V DC adapterem nebo baterií, která by měla být součástí balení. Rychlost pulsace zobrazuje multifunkční stavová dioda, cena efektu byla v případě amerického trhu nastavena na 99 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX Nano Pulsar

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY