Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.05.2019 - 00:01

EHX Mono Synth a reverzní tape simulator Attack Decay

Po pedálovém Mono Bass Synthu uvedl Electro Harmonix na trh i kytarovou verzi Mono Synth s obvodem reagujícím na dynamiku hry a firma se také rozhodla zásadně modifikovat svůj netradiční model reverzní simulace ze začátku osmdesátých let, se kterým novinka sice sdílí označení Attack Decay, ale je postavena na rozdílné technologii a oproti originálu přidává řadu pokročilejších funkcí.

Mono Synth otevírá kytaristům další cestu, jak rozšířit možnosti svého nástroje o širokou škálu syntezátorových zvuků, a to bez nutnosti instalace speciálních snímačů, MIDI systémů apod. Na výběr je 11 monofonních emulačních presetů pokrývajících spektrum od analogových vintage synthů, přes oktaver, filtrace až po moderní expresivněji znějící zvuky.

Kromě standardních parametrů zde najdeme také nastavení citlivosti (SENS) vstupního obvodu reagujícího na dynamiku hry a funkce potenciometru CTRL se mění v návaznosti na zvolený preset. Konektivita sestává ze vstupu, dvojice výstupů (synth/dry) a zdířky externího expression pedálu. Nášlapný spínač Preset slouží k zapnutí vybrané patche nebo uložení nového nastavení presetu. Výrobce doporučuje umístit Mono Synth na začátek efektového řetězce, kde detekční obvod nebude ovlivňován signálem z předřazených krabiček.

Na rozdíl od původní verze modelu Attack Decay, který v letech 1980 až 1981 Electro Harmonix vyrobil v poměrně malé sérii, využívá jeho rozměrově kompaktnější následovník digitální obvody a nabízí kromě monofonního modu i polyfonní režim pro tvorbu různých originálně znějících partů, staccatových not, efektu Volume Swell nebo rejstříků evokujících charakter houslového tónu, zvuk synthu apod.

Do signálu lze navíc zařadit integrovaný fuzz Harmonix (parametry hlasitosti, tónové clony a gainu) ovládaný levým footswitchem, sloužícím zároveň pro aktivaci některého ze tří programovatelných presetů. Pravý nášlapný switch přepíná mezi efektovým režimem a bufferovaným bypassem nebo umožňuje manuální triggering. Nechybí efektová smyčka a vstup expression/CV pedálu. Česká cena modelu Attack Decay se pohybuje okolo 3 400 Kč, Mono Synth vyjde na cca 3 600 Kč.

Tagy Electro Harmonix EHX Mono Synth EHX Attack Decay
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY