Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efekty Mooer Audiofile a Pitch Step

Čínští Mooer Audio, známí především výrobou kompaktních kytarových a basových efektů, přichází s dvojicí nových modelů, multifunkčním sluchátkovým zesilovačem Mooer Audiofile v krabičkovém miniformátu a pedálem Pitch Step, jenž se v určitých ohledech může stát vážnou konkurencí pro podobně koncipovaný pitch shifter a harmonizer Digitech Whammy.

Plně analogový sluchátkový Hi-Fi zesilovač Audiofile, používající obvod zapojený ve třídě Class A, nabízí kromě koncového mini-stupně s potenciometrem hlasitosti, dvěma výstupy (jack a minijack – stereo / mono, impedance 24 Ohmů) a páčkovým přepínačem s režimem true bypass také další možnosti využití.

Zařízení má vestavěný vypínatelný speaker simulator a je v případě použití např. s nástrojovým zesilovačem schopno zastávat i funkci boosteru a signálového bufferu. Krabičku o rozměrech 93.5 x 42 x 52 mm, napájenou 9V adapterem, se doporučuje zapojit na konec efektového řetězce, kde podle slov výrobce nejlépe vyniknou její vlastnosti.

Polyfonní pitch shifter a harmonizer Pitch Step umožňuje volbu dvou přepínacích režimů nášlapného pedálu – v modu Sensor je efekt aktivován přiložením nohy na plochu pedálu, zatímco v režimu Switch se zařízení aktivuje podobně jako u klasických kvákadel.

Pitch Step nabízí tři možnosti ohýbání tónu v závislosti na poloze pedálu – Sub (normal / -1 okt), Up (normal / +1 okt), S+U (-1 okt / +1 okt), každý mod je navíc laditelný pomocí kolečkových potenciometrů -Oct a +Oct a tlačítkem Harmony přepínáme mezi režimy harmonizeru a pitch shifteru.

Výrobky z produkce Mooer Audio jsou známy příjemným poměrem cena / výkon a ani obě popisované novinky tuto marketingovou filozifii nepopírají – zesilovač Audiofile vyjde na cca 1 900 Kč a oficiální cena Pitch Bendu byla na českém trhu nastavena lehce nad hranicí 3 000 Kč.

Tagy Mooer Mooer Audiofile Mooer Pitch Step

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY