Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.05.2019 - 00:01

Efektové loopery EHX Super Switcher a Switchblade Pro

Podlahové ovládací systémy se smyčkami pro zařazení jednotlivých efektových krabiček odstraňují pomocí true bypass zapojení ze signálu nechtěné interference, přispívají k zachování přirozeného zvukového charakteru nástroje a dokonalejší zařízení navíc umožňují programování různých kombinací efektů. Do této kategorie se řadí také dvojice nových modelů z produkce Electro Harmonix, nesoucích označení Super Switcher a Switchblade Pro.

EHX Super Switcher s kvalitním vstupním bufferem představuje sofistikované řešení, poskytující kromě zmíněného naprogramování různých efektových kombinací (128 presetů, 16 bank) celkem osmi true bypass smyček s mechanickým relé, také zapojení řetězce tzv. „čtyřkabelovou metodou“ s použitím sendu/return efektové smyčky zesilovače, ovládání prostřednictvím MIDI, přiřazení vestavěného stereo boostu apod.

Přehledně navržený hlavní panel je osazen osmi spínači presetů, dvěma switchi pro pohyb v bankách, funkcemi Preset, Tuner, Tap a Boost, který disponuje potenciometrem hlasitosti. Čelní strana je vyhrazena pro vstup, sendy/returny loopů (včetně sterea/true sterea), inserty (S/R – FX smyčka), audio výstupy, zdířku ladičky, konektor spínače tap tempa a dvojici jackových vstupů s funkcemi Ctrl 1/2. Napájení obstarává 9V adapter, cena byla na českém trhu nastavena pod hranicí 11 400 Kč.

EHX Switchblade Pro se dvěma smyčkami je luxusnější variantou předchozího modelu Switchblade Plus a přináší několik možností využití. První volbou je zapojení dvou zesilovačů a jejich přepínání či současný paralelní režim, druhá možnost nabízí připojení tří nástrojů do jednoho aparátu (funkce mixu s nezávislými hlasitostmi), třetím řešením je zařazení externích efektů do dvou smyček a jejich aktivace v samostatném, sériovém nebo paralelním modu a looper je možno využít také jako jednoduchý boost.

Ovládání sestává z potenciometrů A Level, Dry Level, B Level (hlasitosti obou returnů a signálové cesty navázané na vstup) se zdvihem až +6 dB, trojice footswitchů A/B, A+B, Bypass s tichým chodem, přičemž posledně jmenovaný přepínač je zapojen v režimu true bypass, sendy A/B lze přefázovat malými spínači uvnitř šasi a u části okruhů nechybí nízkošumové buffery. Switchblade Pro se v distribuci objeví za cenu cca 125 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX Super Switcher EHX Switchblade Pro
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY