Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.02.2019 - 00:01

Dvoukanálové kombo Fender Bassbreaker 30R

Lampová komba Fender ze série Bassbreaker, uvedené na trh před třemi lety, se dočkala další evoluce v podobě 1x12 modelu Bassbreaker 30R. Novinka částečně vychází z verze Bassbreaker 18/30, ale na rozdíl od předlohy nabízí plnohodnotný dvoukanálový preamp s přepracovanými zkreslovacími obvody, nechybí reverb a přibyla také efektová smyčka.

Předzesilovací jednotka s trojicí elektronek 12AX7 disponuje dvěma základními kanály – čistá větev je ovládána hlasitostí, třípásmovými korekcemi a switchem Bright zvýrazňujícím projekci výšek, obdobně vybavený zkreslený kanál přidává samozřejmě potenciometr gainu a také spínač Hi Gain pro saturovanější a agresivnější tón s dlouhým sustainem.

Společný pro oba kanály je knoflík reverbu s obvodem uloženým před koncovou jednotkou osazenou čtyřmi lampami EL84 poskytujícími maximální výkon 30 W a také typickou dynamickou odezvu s lehkou kompresí, perlivými výškami u čistého zvuku nebo průraznými hřejivými středy při aktivovaném zkreslení.

Na zadní straně šasi najdeme dva paralelně zapojené výstupní jacky pro interní reproduktor a externí kabinet, přepínač impedancí 4/8/16 ohmů, zdířku footswitche pro volbu kanálů (čistý/zkreslený/gain boost), send/return sériové efektové smyčky a symetrický XLR Direct Out s tlačítky uzemnění a emulace boxu využitelnou při přímém nahrávání.

Kombo se skeletem o rozměrech cca 61 x 25 x 47 cm vyrobeným z baltské březové překližky využívá jeden dvanáctipalcový reproduktor Celestion V-Type G12V-70 / 8 ohmů. Cena Bassbreakeru 30R, inklinujícího k tradičnímu britskému soundu, se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 770 eur včetně měkkého potahu a dvoutlačítkového footswitche.

Tagy Fender Fender Bassbreaker 30R
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY