Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.02.2018 - 00:01

Dvojice modelů Epiphone Slash LP Standard Plustop PRO

Po signatuře Gibson Slash Anaconda Burst LP přichází firma Epiphone na trh s podobně koncipovanými, ale samozřejmě finančně dostupnějšími modely Slash Les Paul Standard Plustop v identickém zelenočerném burstu. V nabídce se objeví verze Slash Les Paul Standard Plustop PRO a limitovaná edice Slash Les Paul Standard Plustop PRO Premium Outfit s kytaristovým podpisem na zadní straně hlavice, doplněná luxusním koženým popruhem a pevným pouzdrem.

K mahagonovému korpusu s 9 rezonančními dutinami a javorovým topem pokrytým dýhou v kvalitě AAA je přilepen mahagonový krk se Slashovým oblíbeným, kulatějším profilem, ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 pražců medium jumbo a ořech široký 43 mm.

Kytara je osazena dvojicí signovaných humbuckerů Seymour Duncan APH-2N (krk) a APH-2B (kobylka) ovládaných třípolohovým přepínačem, samostatnými potenciometry hlasitostí a tónovými clonami s výběrovými kondenzátory Sprague "Orange Drop" s kapacitou 0.022uF a hodnotovým rozmezím +-5%.

Hardware tvoří klasický struník Stopbar, kobylka tune-o-matic Epiphone LockTone, firemní ladicí strojky Deluxe Tulip s plastovými rondely a převodem 18:1 plus zámky popruhu. Veškeré kovové součásti mají niklovanou úpravu.

Model Plustop PRO bude dostupný za cca 900 dolarů (série má čítat celkem 900 kusů), zatímco oficiální cena exempláře z limitované řady Plustop PRO Premium Outfit, kterou Epiphone vyrobí v počtu 100 kusů, byla nastavena pod hranicí 1 200 dolarů.

Tagy epiphone Epiphone Slash LP Standard Plustop PRO

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY