Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dvě limitované edice PRS S2 10th Anniversary

Kytarová kolekce PRS S2 (zkratka pro výraz Stevensville 2) byla pojmenována podle druhé výrobní linky, jež před lety vznikla v marylandských dílnách firmy Paul Reed Smith a která spojila nové výrobní postupy s vysokým standardem kontroly kvality. Série S2 letos slaví desáté výročí existence, což výrobce připomíná dvojicí modelů 10th Anniversary S2 Custom 24 a 10th Anniversary S2 McCarty 594, zařazených do limitované edice čítající 1000 kusů od každé verze.

Mezi hlavní společné rysy obou nástrojů patří masivní mahagonová základna těla v osvědčeném tvaru Custom, klenutý top ze dvou plátů výběrového plamínkového javoru, krk z kubánského mahagonu, palisandrový hmatník o radiusu 10 palců a „ptačí“ poziční značky z pravé perleti.

PRS 10th Anniversary S2 Custom 24 disponuje dvěma humbuckery 85/15 ovládanými pětipolohovým nožovým switchem (poprvé u kytar řady S2), společnou hlasitostí a clonou. Krk dostal subtilnější profil Pattern Thin, hmatník nese 24 pražců, menzura činí 25 palců, struny kotví ve vibratu PRS a ladění obstarávají celokovové, odlehčené, uzamykatelné mechaniky PRS Low Mass.

Model PRS 10th Anniversary S2 McCarty 594 disponuje humbuckery 58/15 LT s nezávislými hlasitostmi, tónovými clonami a třípolohovým páčkovým přepínačem. V obou clonách jsou instalovány push/pull spínače, rozepínající humbuckerové cívky (aktivace vnitřních cívek v různých konfiguracích: S, S+S, H+S, S+H). Menzura byla vyměřena na 24.6 palců, hmatník s lemovkami hran nabízí 22 pražců a krk je opatřen kulatějším profilem Pattern Vintage. Hardware sestává ze zinkového struníku stopbar s vyfrézovanými kotvícími šachtami strun usnadňujícími jejich výměnu, pevné kobylky typu tune-o-matic a vintage mechanik s plastovými rondely.

Barevné úpravy a oficiální ceny jednotlivých modelů

PRS 10th Anniversary S2 Custom 24 – Black Amber, Bonni Pink Cherry Burst, Eriza Verde, Faded Gray Black Burst, Fire Red Burst, Lake Blue; cca 2300 dolarů
PRS 10th Anniversary S2 McCarty 594 – McCarty Sunburst, Black Amber, Dark Cherry Sunburst, Eriza Verde, Fire Red Burst, Lake Blue; cca 2400 dolarů

Nástroje jsou dodávány s kvalitním polstrovaným gig bagem.

Tagy PRS PRS 10th Anniversary S2 Custom 24 PRS 10th Anniversary S2 McCarty 594

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY