Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 20.12.2016 - 00:01

Dvanáctkový basový box Markbass Standard 121 HR

Značka Markbass, založená v roce 2001 italském vývojářem a hudebním nadšencem Marcem De Virgiliisem, jenž v minulosti spolupracoval i se společností Ernie Ball Music Man, patří v současné době k nejrychleji se rozvíjejícím výrobcům basových aparátů a její produkty s přehledem obstojí i v konkurenci tradičních amerických značek jako je Ampeg, Gallien Krueger, Eden nebo Aguilar. Firma, která u muzikantů boduje především kompaktními zesilovači, komby a sestavami, nyní oznámila výrobu nového boxu Markbass Standard 121 HR, jenž představuje modifikovanou verzi původního Standardu a je ideálním doplňkem např. k příbuznému kombu Mini CMD 121P nebo aparátům řady Nano/Little Mark.

Skříň z kvalitní topolové překližky je oproti kombu Mini CMD 121P trochu rozměrnější (45x45x43 cm), což pozitivně ovlivňuje masivnost tónu a je koncipována jako wedge box se zkosenou zadní hranou umožňující jeho použití jako monitor s šikmým vyzařováním, což oceníte hlavně v malých prostorách, kde vám zvuk z bedny sice často masíruje nohavice, ale uši mají problém s konkrétností zvuku. Po otočení na bok lze box samozřejmě použít i klasicky.

O přenos signálu o rozsahu 43 Hz až 20 kHz se stará odlehčený dvanáctipalcový reproduktor B&C s neodymovým magnetem, výkonem 400 W, impedancí 8 Ohmů a citlivostí 100 dB, doplněný jednopalcovou výškovou hornou, jejíž otočný ovladač se zapuštěným potenciometrem je umístěn na horní straně skříně.

Vzhledem k tomu, že oba měniče chráněné silnou kovovou mříží jsou do skeletu montovány z čelní strany, je zadní ozvučnice lepená a kabinet tak má vyšší mechanickou tuhost a tím pádem i rychlejší atak. Na zadní straně najdeme kromě destičky s dvojicí paralelně zapojených Speakonů také dva čtyřhranné bassreflexy posilující výraznost spodních pásem.

Markbass Standard 121 HR je lehce přenosný (13.2 kg) profesionální kompaktní kabinet s plným, detailně prokresleným zvukem a rychlou dynamickou odezvou, který svými vlastnostmi a výkonem nezklame ani na velkých pódiích. Novinka by měla jít do distribuce v průběhu ledna a její cena se má v přepočtu pohybovat pod částkou 15 tisíc korun.

Tagy Markbass Markbass Standard 121 HR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY