Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.01.2020 - 00:01

Dvanáctistrunný Godin A12 Black HG

Kanadský Godin oznámil další přírůstek do kolekce elektroakustických kytar série A, kterým je dvanáctistrunný model A12 Black HG. Výrobce u novinky uvádí, že díky konstrukci a integrované elektronice je nástroj maximálně odolný proti zpětné vazbě, vznikající především při vyšší hlasitosti ozvučení.

Tělo s nízkými luby, stojící tvarově mezi akustikami typu cutaway a Telecasterem, má dvě rezonanční komory, základna z lehkého stříbrolistého javoru je kombinována s korpusovými křídly z kanadské lípy (Laurentian Basswood) a top tvoří cedrový masiv.

Na javorovém krku, uchyceném k tělu přes ergonomický spoj čtyřmi vruty, je nalepen plochý hmatník (radius 16 palců) ze směsi Richlite s mechanickými, vizuálními i zvukovými vlastnostmi ebenu, do něhož je usazeno 22 středně silných pražců, minimalistické polohové značky a ořech Graphtech o šířce 48.3 mm.

Kytara využívá firemní piezo snímač ukrytý pod kobylkovým sedlem a napojený na aktivní předzesilovač napájený 9V baterií, jejíž šachta je umístěna zadní straně korpusu. Preampový modul disponuje tahovými potenciometry gainu a třípásmových korekcí, ladění obstarávají celokovové strojky s dvojím rotačním poměrem 18:1 a 26:1.

Oficiální cena dvanáctistrunného Godinu A12 Black HG v černém lesklém laku, seřízeného v továrně na sadu A12 LT, byla v případě amerického trhu nastavena na 1195 dolarů včetně polstrovaného pouzdra. Zvukové možnosti novinky demonstruje video s povedenou coverzí skladby Logical Song z alba Breakfast in America (1979) britské kapely Supertramp.

Tagy Godin Godin A12 Black HG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY