Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dreadnought Cort MR720F „EvoRose“

Zařazení palisandru mezi dřeviny chráněné environmentální smlouvou CITES a ztenčující se skladové zásoby přiměly některé firmy nahrazovat tento druh dřeva kompozitními materiály. Značka C.F. Martin používá u svých kytar směs Micarta, Gibson vyrábí hmatníky z Richlitu a svůj kompozit vyvinul i Taylor. Pro podobné řešení se rozhodl také asijský Cort, který novou technologii představil u elektroakustického modelu MR720F „EvoRose“.

V případě novinky byla směs EvoRose se zvukovými, mechanickými i designovými vlastnostmi palisandru použita na stavbu zadní desky a lubů korpusu ve stylu dreadnought s výřezem cutaway. Pro horní ozvučnici s rozetou vykládanou abalonem zvolil výrobce masiv z osvědčeného smrku Sitka.

Mahagonový krk doplňuje hmatník z ovangkolu osazený 20 středně silnými pražci, ořechem o šířce 43 mm, upravená ovangkolová základna kobylky s kompenzovaným sedlem slibuje posílení sustainu, ladění obstarávají luxusní strojky s otevřenými mechanikami a menzura činí 25.3 palce (643 mm).

Kytara je vybavena piezo snímačem Fishman Sonicore napojeným na aktivní předzesilovací okruh Fishman Presys s třípásmovými korekcemi, hlasitostí, tlačítkem pro otočení fáze a přehlednou ladičkou. Ovladače a šachta 9V baterie jsou usazeny v plastovém panelu na horním lubu těla.

Dreadnought Cort MR720F „EvoRose“ bude nabízen v transparentním laku Natural Satin a nástroj je z továrny seřízen na struny D'Addario EXP16. Cena modelu s částečně kompozitní konstrukcí by se měla v Evropě pohybovat pod hranicí 600 eur.

Tagy Cort Cort MR720F „EvoRose“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY