Přejít k hlavnímu obsahu
Donnie | Foto: Kolektiv X, Jiří Hloušek
Donnie | Foto: Kolektiv X, Jiří Hloušek
Anna Malotová - Pá, 28.08.2020 - 10:00

Donnie

Hudbě se věnuju od malička. Svůj první song jsem napsala, když mi bylo patnáct let a před pár dny jsem vydala u brněnského labelu Kolektiv X debutové album s názvem Donnie Darko, na kterém jsem dělala přes rok s mým producentem Martinem Rainerem.

S Martinem jsme se seznámili, když nám bylo právě patnáct a o dva roky jsme spolu začli dělat hudbu. Nahráli jsme skladbu s názvem 23:23, u kterého beat i produkci dělal NGNBEATS. Následně feat na album Čaby Lacigy, tím to všechno začalo. Rozhodla jsem se, že napíšu celou desku. Jsem ráda, že jsem na albu mohla dělat právě s Rainerem, protože nejlíp dokázal pochopit, co chci albem vyjádřit a jak chci, aby znělo.

Neměla jsem předem vymyšlený koncept, ale psaní textů byla jediná věc, která mi pomáhala v určitém období svého života. Dlouho jsem měla velký problém psát písně v češtině, ale pak přišel moment, kdy jsem objevila umělce jako jsou Khans, Samey, Viktor Sheen nebo Čaba Laciga. Došlo mi, že psát v rodném jazyce je na ČR/SK scéně jediná možnost, jak se někam dostat a prorazit.

Po nějaké době jsem se stala součástí brněnského labelu Text To The Culture, který mi otevřel dveře. Díky němu mám možnost být tam, kde teď jsem. Seznámila jsem se s Ajvem, který je součástí alba nebo i s Musou, se kterým jsme nahráli track Mona Lisa.

Album samotné je založené hodně na emocích. Název má spojitost se samotným filmem, kdy se hlavní postava Donnie snaží odolat vlivu králíka, který se mu zjevuje a snaží se ho dostat pod jeho špatný vliv, ale po zhlédnutí je pro lidi film stejně jeden velký otazník a každý ho chápe jinak. A to je myšlenka alba.

Každý si v tom najde ten svůj příběh, se kterým se ztotožní.

Tagy komunita Donnie Kolektiv X X Production
Foto: Kolektiv X, Jiří Hloušek
Songwriterka a zpěvačka. Zpěvu se věnuji od patnácti let. Právě jsem dostudovala střední školu a za ten čas jsem stihla být v uskupení Text To The Culture, kde jsem měla možnost spolupracovat s mnoha mladými umělci. Aktuálně jsem pod jménem Donnie vydala svoji debutovou desku…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY