Přejít k hlavnímu obsahu
Z klipu spolu, zdroj: YouTube
Z klipu spolu, zdroj: YouTube
Marek Müller - St, 06.06.2018 - 08:30

Doba singlová

Minulý rok jsme s kapelou Pankix vydali desku V tabletách, na které je 10 písniček. Vydání jsme udělali „postaru“. Tedy tak, že pár měsíců před deskou vyšel první singl a následovalo celé album. Většina kapel a interpretů to dneska dělá obráceně. Tedy nejdříve nahrává singly a když jich nastřádá dost, přidá pár písniček a následně vydává desku.

Náš obrácený přístup spočívá v tom, že máme hotovou desku a postupně k singlům vydáváme videa. Nemáme ambici natočit klip ke všem deseti písničkám, ale momentálně jsme na šesti videích. Některá jsou vyloženě minimalistická, protože natočení klasického klipu je nákladné. Ale pořád se snažíme, aby i minimalistické video mělo nějakou myšlenku a přidalo písničce další rozměr.

Proč jsme zvolili „starý“ a v dnešní době už „obrácený“ přístup? Zaprvé proto, že se nám na zašlých časech líbilo, když si fanoušek mohl poslechnout celou desku. Mít ji a naposlouchávat i písničky, které ho třeba neoslovily na jeden, dva poslechy. Trošku se nám po těch časech v dnešní době „singlové“ stýská. A druhý důvod je ten, že když některý klip někoho zaujme, má možnost si stáhnout zadarmo celou desku. Nemusí čekat, až kapela nastřádá materiál na celé album.

Náš zatím poslední, šestý singl z desky se jmenuje Spolu. V něm si zahrál i zazpíval náš producent Jirka Burian a klip natáčela jeho manželka Darina.

Tagy komunita pankix
Sampling u kapely Pankix.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY