Přejít k hlavnímu obsahu
Tvůrčí tým nových live sessions, foto: Jan Vrba
Tvůrčí tým nových live sessions, foto: Jan Vrba
redakce -

Do světa míří nová série live sessions z Brna

Brněnský Kabinet Múz společně s hudebním portálem Fair Price Music, Smile Music a podporou Státního fondu kultury ČR vypouštějí pod názvem Resistor Sound Sessions novou sérii živáků. Rezistor je zásadní součástka hudebních zařízení ovlivňující zvuk nástroje či hlasu. Tyhle live sessions budou zajišťovat plynulý přísun těch nejlepších zvuků i hlasů z oblasti alternativní hudby a navíc s obrazovým doprovodem. Cílem je podpora a propagace šikovných muzikantů u nás i v zahraničí.

První Resistor Sound Session představuje kapelu Tomáš Palucha, s níž jsme v únoru vedli tento rozhovor. Tomáš Palucha tedy není jméno jedince, ale kapely. Skvěle sehrané kapely, která ví, jak využít prostor a čas, je precizní, ale bez ztráty živočišnosti a elegantně se vyhýbá zbytečnému balastu. Během této první Resistor Sound Session se atmosféra prostoru Kabinetu múz zaplnila poetickým i kousavým post-rockem světové třídy. Tomáš Palucha si našli v hustě osídlené postrockové krajině své místo.

Resistor Sound Sessions se natáčejí přímo v Kabinetu Múz, jehož zvuk a prostředí jsou ověřenou kvalitou. Nahrávání si vzal na starosti Vojta Hájek, mix a mastering Rhys Braddock, který byl iniciátorem a dvorním zvukařem FPM Live Sessions, které produkoval portál Fair Price Music. O video se postaral Jonáš Svoboda se svým týmem (Mina Dostal, Martin Šťastný, Iva Tresová) a o celkovou produkci Ivo Lorenc a Petra Braddock, která ke vzniku tohoto nového projektu dodává: „V Brně je velká komunita kreativních lidí a vynikající hudební klub, který se nebojí žánrového rozpětí a prezentace nejen alternativní hudby. Jejich propojení se nabízelo už dlouho. Společně jsme vytvořili projekt, který pomůže české alternativní hudbě dostat se do většího povědomí u nás i ve světě.“

Kapely do letošní série vybírali lidé z Fair Price Music, Kabinetu Múz a magazínu Full Moon. Do výběru byli zahrnutí aktivní umělci a umělkyně z České republiky s hudebním přesahem a především vlastní snahou se se svojí hudbou dostat do zahraničí. Takovým aktivitám za Frontmana tleskáme.

Tagy Fair Price Music Resistor Sound Sessions Tomáš Palucha Rhys Braddock Kabinet Múz Live Sessions

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY