Přejít k hlavnímu obsahu
DiMarzio Super Distortion 7
DiMarzio Super Distortion 7 a 8
Leon - Čt, 12.06.2014 - 00:01

DiMarzio Super Distortion 7 a 8: silné snímače pro vícestrunaře

Fenomén sedmistrunných elektrických kytar je tady už od počátku devadesátých let a nezdá se, že by obliba těchto nástrojů byla na ústupu - naopak se ve stále větší míře začínají prosazovat osmistrunné kytary. Designér Larry DiMarzio tuto kategorii nástrojů rozhodně nepodceňuje, na webu DiMarzia můžeme najít pěknou řádku snímačů určených pro vícestrunné kytary, jako např. Illuminator 7, Crunch Lab 7, Ionnizer 7 a 8 (Tosin Abasi), PAF 8 a další.

Zatím poslední novinkou ve stáji 7-mi a 8-mi strunných modelů jsou humbuckery DiMarzio Super Distortion 7 a 8. Oba snímače koncepčně vycházejí z velmi populární "šestkové" verze Super Distortion, která je pravděpodobně vůbec nejprodávanějším high gain humbuckerem historie.

DiMarzio Super Distortion 7 (DP 712) má keramické magnety a ve srovnání s originálem silnější výstup 435 mV. Díky čtyřžílovému řešení je možno zapojit snímač v různých kombinacích, rozepnuté cívky produkují podle výrobce zvuk blížící se svým charakterem starším single coilům.

Posíleno zůstává basové a středové pásmo, výšky jsou lehce upozaděny (B 8.0, M 7.5, T 5.0). Toto frekvenční rozložení dává snímači plné basy, masivní středy a kulatější výšky, to vše při zachování konkrétnosti tónu i při větším zkreslení.

Keramický humbucker DiMarzio Super Distortion 8 (DP 812) disponuje ještě o trochu vyšší citlivostí než model 7 (440 mV), výstup je opět čtyřkabelový. Rozložení frekvenčního spektra je vzhledem k menzuře "osmiček" lehce odlišné.

Výšky jsou decentnější, středy mají výraznější kontury a basové pásmo bylo oříznuto právě na úkor pevných středů pro přehlednější odezvu na nejtlustších strunách. Tomu odpovídá i diagram frekvenčního posazení snímače - výšky 5.0, středy 7.5 a basy 7.5.

DiMarzio Super Distortion 7 bude prodáván v patnácti barevných variantách, osmičkový model je nabízen v pěti barevných kombinacích.

DiMarzio Super Distortion 8
Tagy DiMarzio Super Distortion pedalboards
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY