Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.04.2016 - 00:01

Digitální syntezátor Korg Volca FM

Společnost Korg posiluje nabídku kompaktních synthů řady Volca o nový model polyfonního digitálního syntezátoru s označením Volca FM, jenž generuje zvuk pomocí frekvenční modulace a ke klasickému soundu digitálních synthů z osmdesátých let přidává moderní funkce včetně sofistikovaných rytmických režimů sekvenceru, intuitivní editaci a širokou kompatibilitu.

Tříhlasý synth s režimy Poly, Mono a Unison, disponuje 32 algoritmy, zvukovou editační sekcí s ovladači Modulator, Carrier (Attack a Decay), LFO (Rate a Depth), Octave, dvěma tahovými potenciometry Transpose a Velocity, 32 programy a chorusem.

Pokročilý 16-ti krokový sekvencer/looper s možností automatizovaných parametrů a pamětí pro 16 presetů nabízí moderní funkce Warp Active Step, Arpeggiator (9 typů - 3xRise, 3xFall a 3xRandom), Pattern Chain a Motion Sequence díky kterým lze vytvářet komplikované a netradiční rytmické struktury a také spojovat jednotlivé patterny do větších celků.

Konektory Sync In/Out využijete pro synchronizaci s ostatními verzemi Volca nebo modely Korg Electribe a SQ-1, rozhraní MIDI lze použít pro konverzi a import souborů SYS-EX/SYX nebo pro připojení externích MIDI/DAW kontrolerů, samozřejmostí je sluchátkový stereo výstup.

Korg Volca FM má také vlastní příposlechový reproduktor a lze jej napájet nejen adapterem, ale i šesti AA bateriemi (jsou součástí balení společně se Sync kabelem) s výdrží okolo 10 hodin (alkalické články), takže můžete tvořit opravdu kdekoliv. Novinka se na českém trhu objeví zřejmě začátkem srpna za cenu cca 4 600 Kč.

Tagy korg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY