Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 03.11.2020 - 10:00

Digitální piana Yamaha Clavinova CLP-735

Produktová řada Yamaha Clavinova patří už od první poloviny osmdesátých let k celosvětovým bestsellerům v kategorii digitálních pian. Mezi nejnovější modely daného typu nástrojů patří také verze CLP-735, nabízená v šesti barevných úpravách a vybavená patentovanými emulačními technologiemi, kvalitní klaviaturou a praktickými, rychle přístupnými funkcemi včetně nahrávací jednotky, výukového programu, ozvučného systému apod.

Klaviatura GrandTouch-S, tvořená 88 klávesami s kladívkovou mechanikou a jádrem ze syntetického ebenu potaženého věrnou imitací slonoviny, zajistí realistickou odezvu a feeling, takže hráči by neměli mít problém s přechodem na klasické piano či koncertní křídlo. Reakci kláves je možno navíc jednoduše nastavit v šesti krocích Hard2, Hard1, Medium, Soft1, Soft2 a Fixed.

Nástroj s 256hlasou polyfonií využívá špičkové technologie Grand Expression Modeling a poslední variantu VRM (Virtual Resonance Modeling), novinkou jsou vzorky křídel Yamaha CFX a Bösendorfer Imperial, a to jak ve standardní tak i binaurální samplovací formě, zaznamenané pomocí dvou speciálních mikrofonů, díky nimž je výsledný projev maximálně přirozený a má precizně zpracovanou prostorovou projekci.

Přidány byly zvuky historických fortepian (Mozart Piano/Chopin Piano), čímž se základní nabídka rozšířila na 38 presetů, připraveny jsou předvolby ze sekce Preset Songs –  21 x Voice Demo, 50 x Piano, 303 položek lesson, rytmická jednotka obsahuje 20 patternů, USB Audio rekordér zvládne záznam 16 WAV stop, samozřejmostí je trojice pedálů, Bluetooth MIDI, dozvukové, modulační, voicingové a optimalizační efekty, funkce Dual/Layer, Split, Duo atd.

Integrován byl stereo zesilovač poskytující výkon 2 x 30 W, napojený na dva reproduktory o průměru 16 cm, konektivita sestává z konektorů  Midi In/Out/Thru, dvou stereo sluchátkových zdířek, stejného počtu USB portů, vstupu pro externí pedál, minijackového Aux Out, Aux In a konektoru 24 V napaječe. Piano podporuje aplikaci Smart Pianist.

Digitální piana Yamaha Clavinova CLP-735 o rozměrech 1461 x 459 x 927 mm a hmotnosti 57 kg nebo 1466 x 459 x 930 mm / 60 kg v závislosti na barevném provedení, jsou dostupné v odstínech White Ash, White, Dark Rosewood, Dark Walnut či Black za cenu cca 54000 Kč, nástroj s luxusním lakem Polished Ebony vyjde na cca 68000 Kč. Součástí dodávky je firemní adapter PA-300C a notový materiál 50 Classical Music Masterpieces.

Tagy Yamaha Yamaha Clavinova CLP-735

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY