Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitálně omlazený McCartney v remixovém klipu Find My Way

V loňském roce vydal Paul McCartney album McCartney III obsahující také singlovou skladbu Find My Way, kterou si nyní fanoušci bývalého basisty a zpěváka Beatles mohou poslechnout i v remixové úpravě známého multiinstrumentalisty Becka. Kromě nového zvukového kabátu a aranžmá se track dočkal vlastního klipu, v němž se postava osmdesátiletého Cartneyho prezentuje v digitálně omlazené formě, jež mu ze současného věku ubrala minimálně 50 let.

Na videoklipu se podílela společnost Hyperreal Digital, specializující se na vytváření a správu digitálních avatarů různých celebrit pro film, televizi, videohry a dokonce i hologramová pódiová vystoupení. Pro srovnání je k Beckově remixu přiložena i McCartneyho originální verze Find My Way.

Tzv. „deepfakes“ jsou podle řady názorů připraveny hrát v zábavním průmyslu stále větší roli. Nedávno se ukázalo, že dokumentární film o Anthonym Bourdainovi použil nástroje umělé inteligence k obnovení hlasu zesnulé osobnosti. Mezitím podepsali zástupci lasvegaské rezidence Harrah's licenční smlovu na půlroční sérii speciálních show, kde by hlavní prim měl hrát hologram zpěvačky Whitney Houston (1963 – 2012).

Tagy Paul McCartney

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY