Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.09.2019 - 12:00

Designer Andy Powers se stal společníkem značky Taylor

Kalifornský výrobce akustických kytar Taylor oznámil změnu v nejvyšším vedení společnosti. K zakladatelům a majitelům firmy Bobu Taylorovi a Kurtu Listugovi se formou obchodní partnerské spolupráce připojuje třetí persona, kterou je špičkový designer Andy Powers, bez jehož zkušeností a entuziasmu by tradiční americká značka dnes pravděpodobně neměla tak silnou pozici na vysoce konkurenčním celosvětovém trhu.

Powers stál u zrodu revolučního systému V-Class, vyztužujícího stěny korpusů akustických kytar a dodávajícího nástrojům vyrovnaný zvuk s citlivou dynamikou a maximální rezonancí. O významu tohoto řešení nejlépe hovoří fakt, že firma přešla na V-Class systém u velké části svých luxusněji pojatých modelů a opustila osvědčené žebrování typu X, které definovalo konstrukci akustických kytar po více než 150 let.

Andy Powers navrhoval také nástroje z kolekcí Grand Pacific a Builder's Edition, které se staly páteřními sériemi portfolia firmy a přinesly Tayloru nejen marketingový úspěch, ale i řadu prestižních ocenění. Skvělý designer a inovátor, který je s kytarami Taylor spojován od roku 2011, je mimo jiné autorem tzv. round-shoulder dreadnoughtu s horní oblou hranou těla, poskytující při hře vyšší komfort pravé ruce.

„Jsem nadšený, že mohu stavět kytary a pokračovat v této fascinující práci, kterou vykonávám od mládí. Je opravdu potěšením navrhovat nejlepší nástroje, jaké mohu, a v rámci Taylor Guitars mít příležitost sloužit hudebníkům po celém světě,“ okomentoval Powers svou novou pozici ve firmě.

Poklonu vysekl Powersovi i Bob Taylor: „Andy je nejlepší tvůrce kytar, jakého jsem kdy potkal. Pokud si někdo zaslouží být nazýván partnerem této značky, je to Andy. Je životně důležitý pro naši budoucnost a společně, když vzájemně propojíme naše nápady a vize, můžeme našim zákazníkům přinést další skvělé hudební zážitky.“

Tagy Taylor Guitars Andy Powers

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY