Přejít k hlavnímu obsahu
Podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět | Foto: archiv Tomáše Zakopala
Podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět | Foto: archiv Tomáše Zakopala
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #8: Tomáš Zakopal (Boris, Chelsea Wolfe)

Mnozí ho znají pod jménem Cvalda. Vlastním jménem Tomáš Zakopal ušel za posledních 16 let dlouhou cestu, která ho z rodného Zlína dovedla až do státu Washington. Celou tu dobu se pohyboval v hudebním světě jako řidič, merch guy, tour manažer kapel jako Boris, Earth, Sunn O))), Sleep nebo Chelsea Wolfe.

Vůbec první kapela, kterou doprovázel na turné jako řidič, byli Daughters. Psal se rok 2004 a tehdy prakticky neznámou kapelu vezl na turné k jejich první desce. S dalšími léty jezdil stále více turné v USA, až se tam nakonec odstěhoval. Jako jeden z mála Čechů má tedy zkušenosti s koncerty na obou březích Atlantiku. V čem se liší? Zatímco v Evropě je určitá péče o kapelu standard, v USA umělec dostane honorář a tím to hasne. „Americký přístup je mi bližší, protože je svobodnější,“ říká Tomáš.

Proč se chtěl odstěhovat z USA, pokud by prezidentské volby vyhrál Donald Trump? Jestli je česká hudební scéna (údajně) líná, jak je na tom scéně v Los Angeles? A kdy se podle něho vrátí do Evropy americké kapely? Tomáš Zakopal byl po čase dalším hostem podcastu Dělníci kultury (z logických důvodů se rozhovor odehrál online).

Dělníci kultury – podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět. Aneb když klišé v názvu řekne víc než snaha o originalitu.

Tagy Dělníci kultury Tomáš Zakopal rozhovory tour management koncerty Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY