Přejít k hlavnímu obsahu
Trutnovský areál Bojiště pod správou Romana Dorňáka vzkvétá | Foto: Ondřej Pečenka
Trutnovský areál Bojiště pod správou Romana Dorňáka vzkvétá | Foto: Ondřej Pečenka
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #5: Roman Dorňák (Artu Kus, Bojiště Trutnov)

Svátek všech příznivců extrémních hudebních žánrů Obscene Extreme nebo svého času „východočeský woodstock“ Trutnov Open Air. Obě místa spojuje areál trutnovského Bojiště. Jeho správcem je od jara 2018 Roman Dorňák. „Idea byla sehnat peníze, udělat kulturní, ale i do budoucna i sportovní program, zrekonstruovat lavičky, zasíťování areálu. A hlavně to všechno vlastní prací dát dohromady,“ říká.

Roman do unikátního prostoru přivedl nový festival Artu Kus, který nestojí pouze na hudbě a má ambici spojovat různé formy umění. „Čurby, jinak šéf Obscene Extreme, se nás opakovaně ptá, pro koho ten festival děláme. Řekl bych, že se snažíme lidi propojovat, festival je pro každého,“ vysvětluje Roman.

Druhý ročník festivalu Artu Kus se odehraje už na konci srpna. Jak se vyrovnává s tvrzením, že jde o náhradu za Trutnov Open Air? V čem ho inspirovala práce pro Brutal Assault? Jak do práce zasáhl letošní rok? A jaké vlastně jsou plány s Bojištěm do budoucna? Několik témat pro další díl podcastu Dělníci kultury.

Dělníci kultury – podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět. Aneb když klišé v názvu řekne víc než pokus o originalitu.

Tagy Dělníci kultury Artu Kus Festival Roman Dorňák Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY