Přejít k hlavnímu obsahu
Tome Prince | Foto: Championship Music
Tome Prince | Foto: Championship Music
Tome Prince - Pá, 10.04.2020 - 14:00

Dělej muziku a kašli na názory jiných! Hledej způsoby, ne důvody

Můj příběh začal již v dětství, kdy jsem tancoval na klipy MTV, hrál si ve svém pokoji na popovou star a moc jsem chtěl zpívat a hrát na kytaru. Bohužel v naší rodině fungují staré názory, že se uměním neuživíš, tak jsem musel počkat, než se odstěhuji do Prahy. Po vystudování na farmaceuta jsem si řekl, že to není cesta, kterou chci následovat celý život. Našel jsem EMA (Škola produkce elektronické a taneční hudby) a začal od píky.

Kluk bez předchozího hudebního vzdělání začal dělat hudbu. Docela vtipný, že? Skočil jsem do toho po hlavě, hltal hudební program, miloval dny, kdy jsem mohl být ve studiu s Martinem Hofferem, tancoval na první beat, skládal melodie ve vlaku, brečel jsem, když mi něco nešlo, začal chodit na hodiny klavíru.

Když jsem začínal, spousta mých známých se mi smálo, protože najednou jsem byl Tome Prince. Ne ten kluk z lékárny, který se je stydlivější než pětiletá holka. Pár přátel mě přestalo zdravit, smazali si mě z Instagramu, dostal jsem několik zpráv, že to nikam nedotáhnu. Jenže já jsem to měl víš kde. Prakticky do tvoření mého prvního singlu „Calling In Ecstasy“ ve mě věřil jen můj učitel Martin Hoffer a já. Nikdo jiný.

S nahráváním EP se začaly věci měnit, byl jsem daleko sebevědomější. Nahrávky jsem pouštěl svým kámošům, kteří mě prosili, abych je ze Soundcloudu nesmazal.

Mým záměrem bylo vždy skládat hudbu o tom, co se aktuálně děje v mém životě. Minulý rok jsem prošel rozchodem a udělal jsem o tom celé EP. Nahrávání EP bylo snad to nejlepší, co jsem v roce 2019 dělal. Zkráceně můj rozchod vybouchne v barvách elektronické taneční muziky, inspirované producenty jako je Tchami nebo seriálem Stranger Things.

Takže co bych řekl sám sobě před dvěma lety by znělo asi takhle: Dělej muziku a vykašli se na názory jiných. Dělej ji, i když tě spousta lidí odmítne, protože nejsi dostatečně známý. Hledej způsoby, ne důvody. Všechen hate tě posílí. Kup si batoh, přenosný počítač, mini keyboardy a začni skládat. Nic víc nepotřebuješ.

Tagy komunita Tome Prince

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tome Prince
Miluju komiksy a hudbě se intenzivně věnuji už dva roky. Všude si s sebou beru svůj počítač a klávesky, které se vejdou do batůžku. Hodně věcí dělám ve svojí garsonce, cestou vlakem na Moravu, po kavárnách, případně když čekám ve škole na svoji učitelku klavíru. Demo nahrávky…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY