Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.09.2019 - 00:01

Delay/looper TCE Flashback 2 X4 s funkcí MASH

Delay/looper Flashback X4 z produkce dánského TC Electronic se dočkal modelu druhé generace s označením Flashback 2 X4. Vlajková loď této edice nyní disponuje footswitchi s funkcí MASH, přibyly nové zvukové režimy, lehkou inovací prošlo ovládání, do banky lze uložit 6 presetů a v neposlední řadě narostl také počet slotů TonePrint pro uložení vlastních vzorků.

Díky funkci MASH, integrované do trojice presetových footswitchů, lze přepínače využít jako expression pedál a při jejich podržení měnit v reálném čase až tři parametry vybraného dozvukového modu. Podobně jako u menšího a jednodušeji řešeného delaye Flahback 2 zařadil výrobce mezi zvukové režimy nový mod Crystal s polyfonním algoritmem převzatým ze SUB ‘N’ UP Octaveru a vylepšeny byly i presety páskového a analogového delaye s možností self-oscilace.

Kromě zmíněné banky s 6 uložitelnými presety nabízí novinka stejný počet volných slotů navázaných na firemní aplikaci TonePrint Editor, posílena byla sekce Subdivision s 10 rytmickými patterny doplněnými presetem Custom pro vlastní nastavení, nechybí looper (Record, Play/Pause, Play Once, Undo/Redo) s maximální délkou 40 sekund, tap tempo apod.

Efekt je vybaven volitelnými přepínacími režimy true bypass/buffer, funkce Kill Dry zajišťuje bezproblémový chod v případě zařazení delaye do paralelní efektové smyčky zesilovače, klávesisté či zvukoví experimentátoři uvítají duální vstupy/výstupy umožňující true stereo zapojení a samozřejmostí je zdířka pro externí expression pedál, konektory MIDI In, Out a USB port.

Programovatelný delay/looper TC Electronic Flashback 2 X4 se řadí mezi současnou špičku v kategorii pedálových dozvukových efektů, kde kromě kvalitně zpracovaných algoritmů boduje flexibilitou a především nadstandardně řešeným intuitivním ovládáním. Cena novinky se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 250 eur.

Tagy TC Electronic TCE TC Electronic Flashback 2 X4
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY