Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Delay Laney/BCC The Difference Engine

Divize Black Country Customs, která pro britskou firmu Laney vyvíjí a vyrábí butikové efekty, zařadila do svého portfolia dozvukový pedál The Difference Engine, jehož zvuková paleta pokrývá různé éry tohoto typu efektu. Na výběr jsou režimy ve stylu analogového páskového echa, digitálního delaye z osmdesátých let nebo tzv. dynamického delaye, jenž klasický dozvuk obohatil dalšími funkcemi. Navíc je zde možnost kombinovat různé prvky těchto sekcí a vytvořit tak originálně znějící delay efekty.

Analogově znějící delay je postaven na bázi klasického Rolandu RE Space Echo s dnes opět vyhledávaným hřejivým tónem. V daném případě lze využít čas až 1250 milisekund, „páskové“ parametry Wow / Flutter či funkce single head /multi-head. Digitální delay nabízí maximální čas 2500 milisekund, mody MultiTap, Freeze nebo tap tempo a modulaci.

Třetí režim Dynamic Digital (max. 2500 ms) vychází z ikonického racku TC Electronic 2290, využít je možno reverzní fázi, ducking a opět je zde modulační sekce. Programovatelný model The Difference Engine je v základu osazen potenciometry Mix – poměr obou signálových cest, Repeats – počet opakování, Tone – clona a Colour – úroveň a barva modulace.

Pod OLED displejem o úhlopříčce 2.42 palce je umístěn multifunkční enkoder Edit pro volbu časové prodlevy, urychlenou stisknutím tohoto ovladače (jednotky, desítky, stovky milisekund). Enkoder zároveň obstarává výběr parametrů apod., nechybí tlačítka Mode a Menu, dvojice footswitchů On/Off plus Tap/Freeze, zajišťující i pohyb v presetech, duální vstupy i výstupy, zdířka externího expression pedálu, měnícího parametry v reálném čase, a dva DIN konektory MIDI In/Out.

Kromě padesáti volných míst obsahuje banka také stejný počet presetů vytvořených známými hráči, jakými jsou např. Tony Iommi, Lari Basilio, Tom Quayle, Martin Miller, Billy Duffy, Alex Hutchings nebo Vernon Reid, a nechybí ani presety evokující typická nastavení Slashe, Eddiho Van Halena, Andyho Summerse a dalších kytaristů.

Ručně sestavovaný flexibilní delay Black Country Customs The Difference Engine o rozměrech 59 x 150 x 121 mm a hmotnosti 600 g napájí standardní adapter 9V / 100 mA. Model je v evropských obchodech k dispozici za cenu pohybující se těsně pod hranicí 350 eur.

Tagy Laney Laney/BCC The Difference Engine

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY