Přejít k hlavnímu obsahu
Petr Adamík - Pá, 13.09.2019 - 10:00

David Hasselhoff oslavuje pád Berlínské zdi a vydává album plné post-punku a metalu

Už začátkem tohoto roku vyvolal někdejší hrdina Pobřežní hlídky a parťák černého mluvicího Pontiacu přezdívaného KITT posměšné úsměvy na tvářích mnoha hudebních posluchačů, když avizoval, že má v úmyslu vydat album v heavy metalovém stylu. To, co prvně znělo jako povedený vtípek se však 27. září stane skutečností. A heavy metal není jediný žánr, do kterého se Hasselhoff pustil.

Na desku Open Your Eyes, která obsahuje celkem třináct převzatých i autorských skladeb si ke spolupráci přizval zajímavé hosty. Tak například na klasice Here I Go Again, tedy baladě Davida Coverdalea a jeho Whitesnake, se kytarových partů zmocnil Tracii Guns z hollywoodských rockerů L.A. Guns, v I Melt With You postpunkových Modern English se blýskne pravá ruka Billyho Idola Steve Stevens a ve Sweet Caroline z repertoáru Neila Diamonda zase můžeme slyšet Ala Jourgensena z Ministry. Že je tohle málo? Nebojte se, podobných bizarností bude na albu povícero. Je libo Heroes, majstrštyk Davida Bowieho, který napsal o milencích rozdělených berlínskou zdí? Máte ho mít. „Hoff“ ho na album natočil rovnou v němčině. „U příležitosti 30. výročí pádu Berlínské zdi a znovusjednocení Německa, spojuje Hasselhoff několik hudebních kultur včetně Velké Británie, Německa a USA!“ stojí v oficiálním prohlášení. Album vyjde prostřednictvím nezávislého labelu Cleopatra Records.

Pilotní singl Open Your Eyes už je venku i s videoklipem a kupodivu tahle verze dávné skladby post-punkových Lords Of The New Church s hostujícím Jamesem Williamsonem (ano, skutečně ten Williamson z The Stooges) není úplně marná a nemá daleko od originálu. Po zhlédnutí se ale člověk přistihne, že vlastně pořád neví, co si o tom všem má myslet. No, posuďte sami.

V říjnu by někdejší frontman Lords Of The New Church Stiv Bators oslavil sedmdesátku. Těžko říct, zda by se mu dárek v podobě Hasselhoffovy skladby zamlouval. Snad to alespoň vylepší finanční situaci pozůstalým a taky spoluautorovi skladby Brianu Jamesovi.

Zde je kompletní seznam skladeb a hostů, které na albu najdeme:

1. Open Your Eyes (feat. James Williamson)
2. Head On (feat. Elliot Easton)
3. I Melt With You (feat. Steve Stevens)
4. Lips Like Sugar (feat. A Flock of Seagulls)
5. Heroes (feat. Tyler Bates)
6. Here I Go Again (feat. Tracii Guns)
7. Jump In My Car (feat. Todd Rundgren)
8. Rhinestone Cowboy (feat. Charlie Daniels)
9. If You Could Read My Mind (feat. Ava Cherry)
10. Sugar, Sugar (feat. Steve Cropper)
11. Mit 66 Jahren (feat. Patrick Moraz)
12. Sweet Caroline (feat. Ministry)
13. That's Life

Tagy David Hasselhoff celebrity
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock & Pop, Rock & All, Rock History a nyní také Frontm...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY