Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.12.2016 - 00:01

Darkglass Microtubes 900: basový trpaslík s výkonem 900 W

Existence finské společnosti Darkglass Electronics, specializující se na výrobu basových aparátů a efektů, se sice datuje teprve rokem 2009, ale za tuto poměrně krátkou dobu si její výrobky našly cestu k mnoha špičkovým hráčům, jakými jsou například Tony Levin, Chris Chaney, Paul Turner z Jamiroquai, Ra Díaz ze Suicidal Tendencies, legendární Bootsy Collins nebo basák progmetalových Periphery Adam Getwood. Po široké kolekci oblíbených krabiček nyní přichází firma na trh s profesionálním modelem malého zesilovače o výkonu 900 wattů: Darkglass Microtubes 900.

Na čelním panelu šedostříbrného šasi se zakulacenými rohy jsou ovladače rozděleny do dvou sekcí - napravo najdeme potenciometry čistého kanálu skládající se z gainu a čtyřpásmových korekcí s duálními středy Low a Hi Mids doplněnými třípolohovými přepínači frekvencí (Low - 250Hz, 500Hz, 1kHz, Hi - 750Hz, 1.5kHz, 3Hz), basy pracují v pásmu 80Hz a výšky přidávají frekvenci 5kHz. Všechny korekční pásma aktivní ekvalizace mají zdvih +-12dB.

Vedle vstupního konektoru jsou umístěna tlačítka volby citlivosti vstupu a aktivace funkce Microtubes, která tónu dodává saturaci, zkreslení, sustain a vyšší harmonické. Tato jednotka je ovládána potenciometry Drive, Level a Tone, poměr mezi oběma větvemi nastavujeme knoflíkem Blend a tlačítko VMT/B3K nabízí dva voicingy overdrivu - VMT pro plný, středový zvuk s hřejivým a spíše neutrálním charakterem a mod B3K přináší agresivní a perkusivní sound. Zcela vpravo najdeme ovladač celkové hlasitosti Master a přepínání do režimu Mute.

Zadní strana je vyhrazena pro kombinovaný repro výstup Speakon s voličem impedance (2/4 Ohmy), send a return efektové smyčky, balancovaný XLR DI Out s možností zařazení hned za vstup nebo za preamp, síťový vypínač a zdířku multifunkčního footswitche. Ten buď aktivuje zkreslení a při delším stisku (cca 3 vteřiny) přepne aparát do tichého režimu.

Darkglass Microtubes 900 je špičkový basový zesilovač s analogovým preampem, digitální koncovou jednotkou s ohromujícím výkonem 900 W a chytře navrženým dvoukanálovým řešením. Díky kompaktním rozměrům 26.7x23x6.4 cm a nízké váze může být ideálním parťákem pro hráče vyžadující od aparátu maximální mobilitu a zároveň masivní výkon. Cena včetně speciálního footswitche se na českém trhu pohybuje okolo 26 700 Kč.

Tagy Darkglass Darkglass Microtubes 900
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY