Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Darkglass Duality DFZ: návrat oblíbeného basového fuzzu

Společnost Darkglass Electronics se vrací k populárnímu pedálu Duality inovovanou verzí s označením DFZ Dual Fuzz Engine, který stejně jako předchůdce obsahuje dva samostatné diskrétní fuzz obvody a umožňuje hráči kombinovat high-gainový sound s gateovanou pilovitou vlnou. Finský specialista na basové aparáty a efekty tak vyslyšel přání mnoha fanoušků značky, kteří od firmy požadovali, aby opět nastartovala produkci dnes už nevyráběné první varianty fuzzu.

Oproti originálu dostal jeho nástupce nejen jiný odstín laku a menší rozměry přívětivější k prostoru pedalboardu, ale také na první pohled minimalisticky řešené ovládání – na hlavním panelu totiž kromě footswitche najdeme pouze jeden duální souosý potenciometr, což z daného efektu dělá netradičně vyhlížející kousek.

Vnější prstenec ovladače slouží k nastavení hlasitosti zkresleného signálu, zatímco vnitřní potenciometr umožňuje plynulé nastavení mixu mezi dvojicí zmíněných fuzz okruhů, tedy přesněji mezi hutným high-gainovým zkreslením a gate vlnou s pilovitým tvarem. V krajních pozicích tohoto ovladače jsou samozřejmě k dispozici jednotlivé režimy neovlivněné druhým modem.

Kromě toho jsou pod výklopným spodním víkem šasi umístěny dva malé trimry Blend a Filter, kdy první z nich umožňuje nastavit poměr čistého a přebuzeného signálu, zatímco druhý potenciometr ovlivňuje množství vyšších středových pásem u fuzz obvodu, takže minimalisticky působící pedál nabízí dostatek flexibility.

Kompaktní Darkglass Electronics DFZ Dual Fuzz Engine o rozměrech 50 x 130 x 65 mm, hmotnosti 205 g a proudovém odběru cca 40 mA napájí standardní 9V DC adapter, vstupní / výstupní impedance jsou dány hodnotami 1 MOhm / 100 kOhm. Plně analogový model lze pořídit za cenu pohybující se okolo hranice 150 dolarů.

Tagy Darkglass Darkglass Electronics DFZ Dual Fuzz Engine

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY