Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Čt, 04.06.2015 - 11:51

Daniel Salontay: Nehledá se dokonalost, ale normálnost

Na akustické hraní do Radia 1 si Daniel Salontay z Longital nakonec vybral kytaru Washburn WP11SNS. Během svého "vybírání kytary snů" ale vyzkoušel i model Washburn R320SWRK.

Sám ve videu ke kytaře nic neříká, ale na otázku, čím mu kytary Washburn přijdou výjimečné, odpověděl: „Právěže ničím. A v tom to je. Nehledá se dokonalost, ale normálnost a pravdivost... Dokonalé kytary mám taky, ale těm většinou chybí charakter. I proto nejradši nahrávám na staré šroty, které se musí dlouho ladit, ale takový osobitý zvuk nenatočíš na žádné sportovní krasavici.

Jaké kytary obecně Dano doporučuje? Musí být pěkné, trochu obyčejné, trochu divné a hlavně zajímavé na pohled, aby vás lákalo po nich sáhnout. Více se dozvíte v rozhovoru. A pokud se vám líbí, jak Dano hraje, můžete vyrazit na některý z koncertů Longital. Jejich nové akustické album A to je všetko?, které společně se Shinou nahráli i s bubeníkem Mariánem Slávkou, pokřtí 19. června v Praze na festivalu United Islands of Prague. Křtít bude Milan Cais a Tata Bojs. Před třemi lety Longital totiž právě s Milanem Caisem odehráli několik koncertů a takto v triu začali objevovat svou novou, akustickou podobu.

Tagy Longital
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY