Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 27.06.2014 - 09:25

Custom 24 Semi-Hollow 2014 LE: další lahůdka od PRS

Marylandský výrobce špičkových nástrojů, firma Paul Reed Smith, přichází z další variací na její nejúspěšnější sérii Custom 24. Už z názvu novinky s označením PRS Custom 24 Semi-Hollow je patrné, že tentokrát se jedná o model s částečně dutým korpusem.

Podle informací na webu společnosti tato úprava zvyšuje rezonanci nástroje a zvuku dodává větší porci středových frekvencí. Horní desku těla tvoří dva pláty fládrovaného javoru s "f" výřezem, základ korpusu s vyfrézovanými dutinami je z mahagonu.

Stejný materiál byl použit i pro výrobu krku s profilem Pattern Regular a palisandrový hmatník se známými značkami poloh v podobě letících ptáků je osazen 24 pražci. Na hlavě kytary je nalepena dýha z vyběrového indického palisandru. Menzura nástroje (25 palců) se nijak neliší od originálu Custom 24.

Struny jsou ukotveny v tremolu, které najdeme u většiny nástrojů řady Custom 24, zamykací ladicí mechaniky PRS Phase III mají stejně jako všechny kovové součásti chromovaný povrch.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů 59/09, ovládaných pětipolohovým přepínačem s možností rozepínání cívek (1 - BH, 2 - BH + rozepnutý NH, 3 - BH + NH, 4 - rozepnuté oba H, 5 - NH) a potenciometry hlasitosti a tónové clony.

Model PRS Custom 24 Semi-Hollow bude nabízen pouze v limitované edici čítající 200 kusů a na výběr je celkem osm barevných odstínů (Aquableux, Black Gold, Blood Orange, Faded Whale Blue, Jade, Obsidian, Red Tiger a Violet). Všechny povrchové úpravy jsou v transparentních lacích. Samozřejmostí je luxusní kufr, popruh, kabel a certifikát výrobce.

Tagy PRS Custom 24 Semi-Hollow
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY