Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtyři pedály Tech 21 SansAmp z edice Character Plus

Newyorská značka Tech 21, která se věnuje výrobě efektů a zesilovačů využívajících emulační technologii s plně analogovou signálovou cestou, představila v roce 2008 pedálovou řadu SansAmp Character, zahrnující celkem osm efektů simulujících zvuk známých zesilovačů. Nyní výrobce přichází s vylepšenou edicí SansAmp Character Plus, jejíž design je inspirován konstrukcí populárních multiefektů Fly Rig. Novou kolekci tvoří čtyři modely s označením Screaming Blonde, English Muffy, Fuzzy Brit a Mop Top Liverpool, takže hráči dostávají opět k dispozici emulace klasických aparátů, ovšem tentokrát v kombinaci s oblíbenými zkreslovači a výrazně rozšířenými možnostmi.

Dvoukanálové pedály řady Character Plus nabízejí třípásmové aktivní korekce, samostatné gainy i hlasitosti pro každý kanál a také nezávislé ovladače Character A/B, fungující jako pokročilé voicingy. Zmíněné parametry a vypínatelná simulace reproboxů jsou individuálně upraveny tak, aby odrážely specifické rysy vlastní konkrétnímu typu zesilovače.  Navíc zde najdeme zmíněnou zkreslovací sekci, která je kromě jedné výjimky vybavena funkcemi hlasitosti, tónové clony a drivu.

Tři footswitche zajišťují aktivaci efektu (buffer), přepínání kanálů a zařazení integrovaného zkreslovacího pedálu či boostu. Konektivita sestává z jackového vstupu, výstupu a linkového XLR DI Outu sloužícího pro zapojení do mixážního pultu, nahrávacího systému atd. Všechny modely zároveň umožňují jejich využití ve formě předzesilovače (do power ampu) nebo klasické krabičky předřazené před kytarovým aparátem.

Tech 21 SansAmp Character Plus Screaming Blonde – zvuk pokrývající tradiční sound vintage komb Fender, voicingy Character umožňují dosáhnout témbru verzí Blackface nebo Silverface. Integrován je overdrive ve stylu Tube Screameru, jenž podle informací výrobce citlivě reaguje na práci s kytarovým volume potenciometrem.

Tech 21 SansAmp Character Plus English Muffy – paleta nabízející masivní projev britských zesilovačů Hi-watt, voicingy Character umožňují nastavit čisté rejstříky s vyšším headroomem či zkreslenější tón evokující typický crunch Petea Townshenda z The Who nebo jiskřivější zvuk Davida Gilmoura z Pink Floyd. Integrován je fuzz ve stylu Big Muffu od Electro Harmonix.

Tech 21 SansAmp Character Plus Fuzzy Brit – hřejivý dynamický drive vintage zesilovačů Marshall, voicingy umožňují dosáhnout charakteru verzí Bluesbreaker nebo JTM45 až po agresivnější projev hlav Marshall Plexi a modernější sound s ostřejšími vyššími středy. Integrován je fuzz ve stylu modelu Fuzz Face s modifikovanou tónovou clonou fungující na bázi low-pass filtru.

Tech 21 SansAmp Character Plus Mop Top Liverpool – model reprezentující ranou éru aparátů Vox, voicingy umožňují plynulý přechod mezi standardním kanálem verze AC a kanálem Top Boost včetně úprav projekce středů, transparentnosti tónu a vyšších pásem závislých u originálu na vybuzení původních reproduktorů s Alnico magnety. Integrován je booster ve stylu Rangemasteru s hlasitostí a dvojicí tlačítek High/Mid Shift se zdvihem +12 dB.

Oficiální cena pedálů Tech 21 SansAmp z edice Character Plus o rozměrech 19.7 x 6.4 x 3.2 cm a hmotnosti pouhých 340 gramů byla v případě americké části trhu nastavena shodně těsně pod hranicí 280 dolarů. Přísun energie do multiefektů s průměrným proudovým odběrem 55 mA obstarává 9V adapter.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp Character Plus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY