Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtveřice výročních modelů LTD ’87

Společnost ESP (Electric Sound Products) letos oslaví 45. výročí existence, které připomínají čtyři modely kytar z produkce dceřiné firmy LTD. Kolekce ’87 Series se vrací k prvním sériím nástrojů ESP, uvedených na trh v roce 1987, kdy vrcholil boom tzv. superstratů, jenž tokijského malovýrobce katapultoval mezi přední světové značky. Součástí nabídky jsou verze LTD M-1 Custom ’87, Mirage Deluxe ’87 a dvě telecasterovské varianty Eclipse ’87 a Eclipse ’87 NT.

LTD M-1 Custom ’87 je založen na dnes už legendárním modelu ESP M-1, s nímž sdílí průchozí krk ze 3 vrstev javoru s tenkým U-profilem, olšová křídla korpusu a palisandrový hmatník s 24 jumbo pražci, lemovkami hran a typickými značkami. Intarzie s letopočtem 1987 na oktávové poloze je společná všem modelům této edice.

Kytara využívá jeden kobylkový humbucker Seymour Duncan TB-6, což je v podstatě identický typ jako známý snímač SH-6 Distortion. Na rozdíl od něj má TB-6 širší rozteče pólových nástavců, čemuž odpovídá i osazení uzamykatelným vibratem Floyd Rose 1000 bez frézované šachty těla. Snímač je ovládán potenciometrem hlasitosti s rozepínáním cívek a spínačem aktivujícím okruh boostu EMG PA-2.

LTD Mirage Deluxe ’87 disponuje oproti M-1 Custom ’87 lehce odlišnými konturami korpusu, hmatník nese 22 pražců, krk je připevněn čtyřmi vruty a ke kobylkovému humbuckeru Seymour Duncan TB-6 přibyl šikmo uložený minihumbucker SD Hot Rails. Ovládání tvoří hlasitost, tónová clona plus nožový switch a hardware (FR1000, zámky atd.) je v černém chromu.

LTD Eclipse ’87 s vibratem Floyd Rose 1000 a Eclipse ’87 NT se struníkem doplněným pevnou kobylkou Tone Pros TOM jsou postaveny z identických materiálů jako předchozí dvojice nástrojů. Vyznačují se korpusy ve stylu TE Archtop (bombírovaná horní deska), průchozími krky, hmatníky s 24 pražci, kobylkovým humbuckerem Seymour Duncan SH-4 a krkovým snímačem SD ’59, kombinovanými s třípolohovým páčkovým přepínačem, hlasitostí, clonou a push-pull rozepínáním cívek.

Barevná provedení a české ceny jednotlivých verzí:

LTD M-1 Custom ’87 – Black, Dark Metallic Blue, Candy Apple Red, cca 33000 Kč
LTD Mirage Deluxe ’87 – Pearl Pink, Turquoise , cca 29200 Kč
LTD Eclipse ’87 – Black, Pearl White, cca 32800 Kč
LTD Eclipse ’87 NT – Turquoise, Pearl White, cca 29200 Kč

Tagy ESP LTD LTD M-1 Custom ’87 LTD Mirage Deluxe ’87 LTD Eclipse ’87 LTD Eclipse ’87 NT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY