Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.12.2017 - 00:01

Čtveřice limitovaných modelů kytar Gretsch

Tradiční americká značka Gretsch, která je v současné době součástí koncernu Fender, si na závěr letošního roku připravila čtveřici limitovaných modelů kytar tvořených lubovými verzemi G6136T LTD Falcon a G5422TG LTD Electromatic Hollow Body, masivním G5435TG LTD Electromatic Pro Jet a kompaktní akustikou G9500 LTD Jim Dandy Flat Top.

G6136T LTD Falcon s korpusem z třívrstvého laminovaného javoru, ebenovým hmatníkem a javorovým krkem s profilem Standard-U je osazen dvěma humbuckery TV Jones Classic, tónovými clonami s tzv. Treble Bleed modem (eliminuje úbytek výšek), vintage kondenzátory "Squeezebox" a hardware ve zlatém chromu sestává z vibrata Bigsby B6GP, pevné kobylky Rocking Bar s ebenovou základnou a strojků Grover Imperial. Cena modelu v barvě Azure Metallic se pohybuje okolo 5 000 dolarů.

G5422TG LTD Electromatic Double-Cut HB s javorovým krkem a korpusem z 5 vrstev laminovaného javoru má palisandrový hmatník o radiusu 320 mm s 22 pražci medium jumbo a nultým pražcem Graph Tech NuBone s šířkou 43 mm. Přenos zvuku obstarávají humbuckery Blacktop Filter'Tron, nechybí tremolo Bigsby doplněné kobylkou Secured Adjusto-Matic a vintage mechanikami. Tato verze bude dostupná v provedení Cadillac Green Metallic za cenu cca 1 350 dolarů.

Základ celomasivního korpusu G5435TG LTD Electromatic Pro Jet tvoří lípa s horní javorovou deskou, krk ze stejného materiálu nese palisandrový hmatník s radiusem 305 mm a ořech je vyroben ze syntetické kosti. Humbuckery Blacktop Filter'Tron jsou ovládány samostatnými hlasitostmi, společnou clonou plus celkovým volume a třípolohovým switchem. Struny ukotvené v tremolu Bigsby B50 míří přes kobylku Adjusto-Matic do klasických strojků ve vintage stylu. Cena nástroje v barvě Candy Apple Red byla nastavena okolo 850 dolarů.

Akustický G9500 LTD Jim Dandy Flat Top s kratší menzurou 24 palců, kompaktním Parlor korpusem (Agathis) s hloubkou 95 mm a krkem ze dřeva Nato stylově vychází z raných modelů Gretsche ze 30. 40. a 50. let a tomu odpovídají i odstíny Vintage White a Chieftain Red Burst. Finančně vstřícný model vyjde na cca 290 dolarů. Limitovaná série kytar Gretsch se má v distribuci objevit koncem prosince.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY