Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.10.2016 - 00:01

Čtveřice kytarových aparátů Boss Katana

Japonský Boss rozšiřuje své portfolio kytarových aparátů o zbrusu novou sérii Katana, kterou tvoří trojice komb odtupňovaných podle výkonu a počtu reproduktorů a stowattová hlava s MIDI rozhraním. Každý z modelů disponuje pěti emulacemi zesilovačů částečně postavenými na technologii Waza, bohatou efektovou sekcí, jejíž předlohou byly oblíbené bossácké krabičky a výkonovou brzdou.

Nejmenším zástupcem nové řady je dvoukanálové kombo Katana 50 s výkonem 50 W přepínatelným na 0.5 nebo 25 W a osazené speciálně navrženým dvanáctipalcovým reprem Katana. Pětice modelingů Clean, Crunch, Lead, Brown (převzato z aparátů Roland Waza) a Acoustic pokrývá široké spektrum zvuků a efektová jednotka nabízí v základu 15 efektů, které je možno měnit online za dalších 55 typů s možností detailního nastavení pomocí softwaru Boss Tone Studio.

Jednotka umožňuje současné použití tří efektů, které jsou ovládány multifunkčními potenciometry Booster/Mod, Delay/FX a Reverb, nechybí tlačítko Tap a přidružená aktivace dalšího presetu (Ch1, Ch2). Předzesilovač je vybaven ovladači Gain, Volume, třípásmovými korekcemi a hlavní hlasitostí Master. Zadní panel šasi je vyhrazen pro USB, Aux In, sluchátkový a zároveň nahrávací výstup a vstup footswitche přepínající oba kanály, jenž slouží i pro připojení expression pedálu.

Stowattové kombo Katana 100 1x12 už nabízí čtyři kanály, výkonová brzda pracuje s hodnotami 0.5, 50 a 100 W, přibyl ovladač Presence a vzadu také jackový vstup GA-FC a send/return efektové smyčky. Největší model Katana 100 2x12 je kromě osazení dvěma reproduktory identický s předchozí verzí. Všechny varianty mají pro lepší monitoring zabudován výsuvný stojan sloužící k naklopení komba.

Čtyřkanálový zesilovač Katana Head s výkonem 100 W při impedanci 8 Ohmů navíc disponuje výstupem Line Out s emulací kytarového kabinetu a rozhraním MIDI In, takže jej lze ovládat MIDI kontrolerem nebo externím zařízením (multiefekt, sekvencer atd.) s tímto rozhraním. Chytrým řešení pro domácí cvičení bez velkého boxu je integrovaný reproduktor s průměrem 5 palců.

Aparáty Boss z řady Katana se v evropských obchodech objeví pravděpodobně koncem října. České ceny byly v případě obchodu Kytary.cz nastaveny na cca 5 400 Kč za kombo Katana 50, 8 000 Kč za Katana 100 1x12, dvoureprový model vyjde asi na 14 000 Kč a za zesilovač zaplatíte okolo 10 700 Kč.

Tagy boss Boss Katana
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY