Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.03.2021 - 00:01

Cort X700 Mutility s duální menzurou

Nástrojová řada X, představuje v případě značky Cort její ambici posunovat hranice konvenčních el. kytar směrem k vyšší flexibilitě, modernímu soundu a maximálnímu komfortu hry. Tyto vlastnosti by měl splňovat také nový šestistrunný model s označením X700 Mutility, vyvíjeným společně s guatemalským kytaristou Hedrasem Ramosem Velasquezem. „Pokud jde o název“, vysvětluje Hedras, „Mutility je slovo, znamenající kombinaci výrazu Duality, což byl předchozí model Cortu, který používám, se slovy Utility a Multiscale.“

Pro stavbu korpusu zvolili kytaráři korejského gigantu základnu z mahagonu a top tvoří pláty jasanu a javoru s výrazně frézovanými hranami. Krk, šroubovaný přes ergonomický spoj připomínající řešení používaná u série Ibanez RG, je vyroben z tepelně upraveného javoru, který najdeme také u hmatníku osazeného 24 kompenzovanými pražci z nerezové oceli a luminiscenčními pozičními značkami.

Nástroj s duální menzurou pohybující se v rozmezí 24.75 až 25.5 palců je vybaven firemními uzamykatelnými strojky a pevnou kobylkou hardtail se samostatnými segmenty pro každou strunu a uchycením skrz tělo. Šestidílná kobylka by oproti standardním verzím měla poskytovat čitelnější tón a delší sustain. Hardware má niklo-chromový povrch a šroub výztuhy krku najdeme podobně jako např. u kytar Music Man na patkové straně.

Integrovány jsou dnes velmi oblíbené humbuckery Fishman Fluence Modern, ovládané třípolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou. V obou potenciometrech jsou zabudovány push spínače pro volbu voicingových režimů.

Cort X700 Mutility, jehož proměnlivá menzura tentokrát není centrována na oktávové poloze, ale mění se směrem od standardně usazeného nultého pražce k vyšším pozicím hmatníku, je nabízen v přírodním provedení s topem v odstínu Black Satin, kterým je stříkána i hlavice. Oficiální evropská cena včetně kvalitního gig bagu nepřekračuje hranici 1200 eur.

Tagy Cort Cort X700 Mutility

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY