Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Cort Rithimic: signovaná basa Jeffa Berlina

Společnost Cort Guitars vynesla začátkem roku nový trumf v podobě signovaného modelu baskytary Rithimic, na jehož vývoji se podílelo eso jazzové baskytary Jeff Berlin. Tento špičkový hráč je znám působením v mnoha elitních jazz/fusion formacích, pravidelně vydává kritikou velmi kladně hodnocená sólová alba a v neposlední řadě pořádá i hojně navštěvované workshopy. Na pódiu ho můžete vidět s legendami jakými jsou například Allan Holdsworth, Bill Bruford, Larry Coryell, Yes, Billy Cobham, Scott Henderson, Dennis Chambers nebo John McLaughlin.

O Berlinově talentu, erudici a přístupu k nástroji vypovídají i komentáře uznávaných muzikantů - kolegové Jack Bruce, Geddy Lee nebo Carlos Santana jej shodně označují za jednoho z nejlepších basových hráčů světa. Základ korpusu čtyřstrunného modelu Cort Rhithimic tvoří výběrová olše s velmi netradičním topem složeným z mramorovaného javoru a exotického padauku. Krk je javorový, hmatník z palisandru je osazen 21 pražci medium jumbo, značky poloh jsou z pravé perleti. Menzura nástroje činí 34 palců (864 mm).

Špičkové odlehčené ladicí strojky dodala firma Hipshot (typ HUT - Hipshot Ultralight Tuners) a novinkou je speciální kobylka Babicz FCH-4 (Full Contact Hardware) s patentovaným nastavováním výšky strun a oktáv. Podle Berlina dodává tento systém nástroji lepší rezonanci, průraznost a sustain. Pasivní elektronika sestává z dvojice soapbar snímačů Bartolini Jeff Berlin Custom, které jsou ovládány potenciometry Volume, Balance a Tone. Knoby potenciometrů jsou stejně jako kobylka, strojky a rolny na pás provedeny ve zlatém chromu.

Baskytara Cort Rithimic bude dodávána pouze v přírodní barevné úpravě NAT (Natural) a už z výroby je nástroj osazen strunami DR LO-RIDER Nickel Wound 40/100, které Jeff Berlin používá na svých basách.

Tagy Cort Cort Rithimic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY