Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 23.08.2022 - 00:01

Cort KX700 EverTune se snímači Seymour Duncan

Moderně pojaté superstraty ze série KX představují v produktovém portfoliu korejského Cortu jednu z prémiových páteřních řad, určenou především hráčům razantnějších stylů. Tomu odpovídá i konstrukce, typ komponent, snímačů a dalších prvků, které jsou u těchto nástrojů vybírány s ohledem na rychlou pohodlnou hru a agresivnější zvukový charakter. Všechny zmíněné atributy splňuje nový přírůstek v podobě modelu KX700 EverTune, disponujícího mimo jiné inovativní kobylkou a značkovými humbuckery Seymour Duncan.

Mahagonový korpus s ostřeji frézovanými konturami je kombinován s bombírovaným jasanovým topem, což zajišťuje optimální rovnováhu mezi hřejivými plnými basy, muzikálními středy a jasnými transparentními výškami. Šroubovaný krk, umožňující bezproblémový přístup k nejvyšším polohám, je z důvodu zachování maximální mechanické stability lepen ze tří kusů javoru proložených dvěma ořechovými pláty.

Do ebenového hmatníku o radiusu 15.75 palců (400 mm) je vsazeno 24 jumbo pražců z nerezové oceli, horní hrana nese luminiscenční orientační body a nultý pražec má šířku 43 mm. Na hlavici s novým logem najdeme firemní uzamykatelné ladicí strojky v konfiguraci 3+3 a struny kotví ve špičkové kobylce EverTune ET001F, která je po správném seřízení interních pružin schopna automaticky udržet přesné ladění za jakýchkoli podmínek. Všechny kovové součásti dostaly efektní povrch Black Nickel.

Elektronika sestává z pasivního kobylkového humbuckeru Seymour Duncan Nazgul se silným výstupem, kterému sekunduje krkový dvoucívkový snímač Sentient od stejného výrobce. Jednoduše řešené ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, společné hlasitosti a tónové clony. Kobylka EverTune je z továrny seřízena na tenzi strun D'Addario EXL 110.

Cort KX700 EverTune v přírodním matném laku s topem v úpravě Open Pore Black (OPB), zvýrazňující strukturu jasanového dřeva, je vyráběn v indonéské pobočce značky, oficiální cena se na českém trhu pohybuje okolo hranice 29800 Kč, což je vzhledem ke kvalitě použitých materiálů, hardwaru i elektroniky odpovídající částka.

Tagy Cort Cort KX700 EverTune

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY