Přejít k hlavnímu obsahu
Britské duo Vega Trails tvoří hudebníci z Portico Quartet, Mammal Hands nebo Sunda Arc. |  Foto: Sorrel Higgins
Britské duo Vega Trails tvoří hudebníci z Portico Quartet, Mammal Hands nebo Sunda Arc. | Foto: Sorrel Higgins
redakce -

Colour Meeting láká na premiérové koncerty Niño de Elche a Vega Trails

Více než dvacet hudebních a divadelních představení se odehraje na 21. ročníku festivalu Colour Meeting v Poličce, který vypukne už zítra – koná se 12. a 13. července v parku u hradeb v Poličce. Polovinu programu tvoří zahraniční umělci a z toho hned několik se představí v české premiéře, mj. Niño de Elche nebo Vega Trails. Domácí scénu prezentují Midi Lidi, Zrní a řada dalších.

Program Colour Meetingu nabízí sedm premiérových koncertů. Hlavním zahraničním tahákem je Niño de Elche, inovativní flamenco umělec ze Španělska, který kombinuje tradiční flamenco s elektronikou, krautrockem, hip hopem a dalšími žánry. Britské duo Vega Trails, tvořené hudebníky z významných uskupení jako Portico Quartet, Mammal Hands nebo Sunda Arc, je známé svým vyváženým mixem nu-jazzu, soudobé klasiky a ambientu. Stick In The Wheel z Velké Británie přinášejí folkovou hudbu s prvky rocku, psychedelie a elektroniky. Conjunto Papa Upa, venezuelsko-portugalský projekt, který mixuje latinsko-americké rytmy, funky, surf rock a psychedelii, slibuje nezapomenutelný zážitek. Další české premiéry odehrají kyperští BuzZ' Ayaz, maďarští Mordái a undergroundové elektronické duo Rust z Libanonu a Sýrie.

Z české a slovenské scény se představí vtipní elektropopoví hitmakeři Midi Lidi a alternativní hvězda české scény Zrní, která je proslulá svou nezaměnitelnou poetikou a inovativním přístupem k hudbě. Bratislavští rapeři Modré hory přinášejí výrazné texty a projekt fyield, za kterým stojí český hudebník Václav Havelka a islandský hudebník Pan Thorarensen, představí mísení postupů field recordingu a indie písničkářství s ekologickým přesahem.

Výjimečný koncert nabídne také Beata Hlavenková s performerem na modulární syntezátor HRTL, kteří společně tvoří hudební zážitek plný elektronických experimentů. Oblíbená česká písničkářka Bára Zmeková představí skladby ze svého čerstvého alba Jediný na světě. Kolektivní Halucinace nedávno vydali nové album Nejistota, na kterém skvěle prolínají básnické texty společně s osobitým zpěvem a zvukem. I pražská kapela Hard to Frame v Poličce představí svou novou desku s názvem Plastic Stars. Oceňovanou desku Manuša přiveze do Poličky slovenská zpěvačka Júlia Kozáková. Hudební vlivy nasbírané mezi Finskem a dálným východem představí umělkyně Barbora XU.

Colour Meeting 2024

Důležitou součástí festivalu je doprovodný program, ten zahrnuje jak divadla pro děti, tak například i noční představení pro dospělé. Nechybí workshopy, tvůrčí dílny, speciální koncerty v Kostele sv. Jakuba a další aktivity. Díky tomu, že se festival se odehrává v malebném parku mezi středověkými hradbami a Synským rybníkem vzniká ideální prostředí pro nevšední zážitky. A protože navíc bohatou nabídku domácího občerstvení pod lipami v parku u poličských hradeb korunuje domácí jídlo na porcelánovém talíři jako od babičky, je program pro rodinný víkend více než jasný.

Kompletní program a další informace najdete na webu festivalu.

Tagy Colour Meeting

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY