Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - St, 03.10.2018 - 13:30

Collegium Marianum chystá mistrovské kurzy barokní hudby

Francouzská barokní hudba 18. století s přesahem do oblasti jevištního pohybu, barokního tance a gestiky? Ačkoliv se ve vztahu k Frontmanovi jedná o okrajové téma, zájemce v našich řadách si najde. Mezinárodní mistrovské interpretační kurzy Akademie Versailles cílí na profesionální hudebníky, hudební pedagogy a studenty hudebních škol. Na HAMU proběhnou ve dnech 20. až 24 března 2019.

Akademie Versailles je projekt zaměřený na interpretaci francouzské barokní hudby a specifika její dobové interpretace. Projekt organizuje centrum historických umění Collegium Marianum ve spolupráci s Centrem barokní hudby ve Versailles (CMBV), Francouzským institutem a Akademií múzických umění v Praze. Jedná se o součást spolupráce mezi festivalem Letní slavnosti staré hudby a prestižním CMBV, jehož úkolem je zachování a šíření dědictví zejména francouzské barokní kultury.

Více informací naleznete zde. Své přihlášky zasílejte do 9. listopadu 2018.


Lektoři

Chantal Santon-Jeffery – sólový zpěv, interpretace, ornamentika
Stéphanie Pfister – housle, komorní hra
Jana Semerádová – flauto traverso, komorní hra
Bruno Cocset – violoncello, komorní hra
Béatrice Martin – cembalo, basso continuo, komorní hra
Deda Cristina Colonna – gestika, jevištní pohyb, tanec
Benoît Dratwicki – deklamace, rétorika, výslovnost staré francouzštiny

Tagy klasická hudba jak na to; vzdělání
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY