Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 19.11.2022 - 08:00

Co se stane, když na Telecaster natáhnete nylonové struny?

Elektrická kytara a nylonové struny není příliš funkční kombinace. Důvod je více než prostý – standardní magnetické snímače nejsou schopny detekovat vibrace strun, jejichž materiál neobsahuje kov, takže pokud se takto osazený nástroj pokusíte zapojit do zesilovače, nedostanete z něj ani notu. I přes jasnou nekompatibilitu má na věc jiný názor kytarista Seiji Igusa, tovární hráč značky Ibanez, který na svoji kopii Telecasteru za 80 dolarů natáhnul struny pro klasickou kytaru.

Zkušený fingerstylový hráč snímal nástroj samozřejmě mikrofonem a otázkou je, zda si při záznamu, zveřejněném na YouTube, nevypomáhal i piezo systémem. I pokud by tomu tak bylo, výsledkem testu je překvapivě muzikální sound, použitelný do nahrávek mnoha hudebních žánrů. Zvuk Telecasteru opatřeného nylonkami můžete posoudit na přiloženém videu.

Tagy nylonové struny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY