Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.03.2018 - 10:00

Co lze použít místo trsátka?

Trsátko je stejně jako prsty hmatníkové ruky prvním objektem, který tvoří zvuk kytary. Z tohoto pohledu je také velmi důležitým prvkem ovlivňujícím charakter a dynamiku tónu. Nemáte ho po ruce? Může se hodit třeba kreditka.

Současný trh nabízí skutečně nepřeberné množství různě tvarovaných trsátek z mnoha typů materiálu, takže výběr správného modelu, jenž bude vyhovovat vašim preferencím, je většinou jen otázkou trpělivého zkoušení. Jenže ani pokud nemáte trsátko z jakýchkoliv důvodů k dispozici, nemusíte ještě propadat panice.

Šéfredaktor magazínu Gear Gods a absolvent známé bostonské hudební školy Berklee Trey Xavier, který na přiloženém videu demonstruje hru s použitím paměťové karty, klipu pro uzavření potravinových sáčků, čtvrtdolarové mince, kreditní karty, kovového víčka od lahve, lžíce nebo plastové tyčinky z řetězce Starbucks, zabraňující nechtěnému vytečení nápoje z kelímku.

Tagy trsátka humor
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY