Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Činely Sabian HH Vanguard ze série Remastered

Kanadský Sabian, renomovaný výrobce činelů a dalšího příslušenství pro bubeníky, přichází na trh z novou řadou činelů HH Vanguard, patřící do profesionální série Remastered a stejně jako ostatní modely edice HH jsou novinky ručně kované. Set Vanguard je určen především hráčům, kteří u činelů požadují zemitý a temnější vintage zvuk s rychlou odezvou.

Díky speciálnímu způsobu soustružení je řada Vanguard oproti jiným činelům ze série HH tenčí a lehčí, což společně s malým středovým pupkem dodává této sadě velmi čistý, transparentní a muzikální tón s mimořádnou artikulací a rychlým atakem.

Edice Vanguard je vyrobena z bronzové slitiny B20 a tvoří ji dva crashe o průměrech 16 a 18 palců, ride je dostupný ve 20-ti, 21-ti a 22-ti palcové verzi a nabídku uzavírá hi-hat o rozměru 14 palců. Všechny činely mají neleštěnou povrchovou úpravu.

Označení HH Vanguard odkazuje na dodnes vyhledávanou vintage řadu činelů z produkce americké firmy Crescent Cymbals, jež se před lety stala součástí Sabianu. Původní Vanguardy si Crescend Cymbals nechala vyrábět v Istanbulu podle receptury z šedesátých let.

Činely Sabian HH Vanguard ze série Remastered zastupují v katalogu společnosti novou generaci špičkových ručně tepaných činelů s velkou flexibilitou a osobitým soundem využitelným v téměř každém hudebním stylu. Vanguardy by v nejbližší době měly dorazit i na český trh a předpokládané ceny se mají pohybovat v přepočtu od cca 8 000 Kč za 16-ti palcový crash až po asi 13 000 Kč v případě hi-hat.

Tagy sabian

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY