Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Choir: zpívající dřevěné MIDI figurky od Teenage Engineering

Firma Teenage Engineering nabízí kromě kompaktních syntezátorů, modulů, přehrávačů apod. také trochu netradiční produktovou edici Choir, zahrnující celkem osm „zpívajících“ dubových figurek řady CH-8 s verzemi Carlo, Leila, Miki, Ivana, Bogdan, Gisela, Olga a Hatshepshut. Každá postava má jiný hlasový rozsah a prezentuje rozdílnou kulturu. Při sborovém zpěvu jsou jednotlivé figury schopny rozpoznat ostatní členy ansámblu a automaticky se zapojit do aranžmá.

 

Postavy komunikují prostřednictvím MIDI Bluetooth s odpovídajícím typem klávesnice či kontroleru, výrobce už pro tentos systém připravil více než dvacítku klasických skladeb od baroka po lidovky, a repertoár by se měl postupem času dále rozšiřovat. Figurky lze ovládat také dotekem, náklonem apod. Funkčnost a možnosti „dřevěného sboru“ demonstruje přiložené video. Cenu jedné postavy nastavili u Teenage Engineering na necelých 250 dolarů.

Tagy Teenage Engineering Teenage Engineering – Choir

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY