Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash

Výrazná kresba a především pórovitá struktura jasanového dřeva poskytuje výrobcům hudebních nástrojů řadu netradičních možností povrchové úpravy korpusů postavených z tohoto materiálu. V poslední době si stále větší oblibu získává tzv. „sandblast design“, což kromě kytar Cort KX300 či KX500 Etched a dalších modelů různých značek potvrzuje také novinka v podobě superstratu Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash.

Tělo složené ze dvou kusů jasanu v dvoutónové matné úpravě Neon Pink dodává tónu masivnější porci basů, detailní podání vyšších frekvencí a muzikální středová pásma. Šroubovaný krk z jednoho javorového přířezu má pohodlný C-profil a nese ebenový hmatník s proměnlivým radiusem 14 – 16 palců osazený 22 jumbo pražci.

Kytara s tradiční fenderovskou menzurou 25.5 palců disponuje dvojicí humbuckerů DiMarzio Super Distortion DP100 a PAF Pro DP151, jejichž odkryté cívky ze signálně červeného plastu ladí s barevným provedením těla. Ovládání sestává z třípolohového nožového přepínače, společné tónové clony a potenciometru hlasitosti s push/pull rozepínáním cívek, takže z primárně high-gainového stroje lze dostat i brilantnější a éteričtější zvuky na bázi Stratocasteru.

Struny jsou uzamčeny ve vibratu Floyd Rose 1000, které je možno díky jeho zapuštění do těla nástroje používat dvouzvratně, zámky nultého pražce mají šířku 42.8 mm, licencovaná Strat-hlavice je opatřena trámcovým srážečem strun a firemními celokovovými strojky. Hardware dostal černou úpravu, která opět podporuje vizuální koncepci tohoto modelu.

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash, evokující klasickou produktovou řadu z přelomu osmdesátých a devadesátých let, je dalším superstratem, jenž je schopen do určité míry spojit zvuková teritoria vyhrazená etalonům značek Fender a Gibson. Cena novinky byla nastavena okolo hranice 1100 dolarů. Přiložená videa demonstrují příbuzný model San Dimas v provedení Old Yella, který Charvel uvedl na trh v dubnu.

Tagy Charvel Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY