Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Charvel Frank Bello Signature Pro-Mod So-Cal Bass PJ IV

Značka Charvel, v současnosti dceřiná firma Fenderu, postavila podpisovou „čtyřku“ pro Franka Bella, basistu thrash metalových ikon Anthrax, který působil i v newyorských Helmet a loni vydal také své debutové sólové EP Then I'm Gone, na němž s výjimkou bicích obstaral všechny nástrojové party. Model s označením Charvel Frank Bello Signature Pro-Mod So-Cal Bass PJ IV, kombinující konstrukční řešení Fenderů Precision a Jazz Bass, zaujme dnes oblíbeným retro designem, kterému jsou protiváhou aktivní snímače EMG a další moderní prvky.

K topolovému tělu, doplněnému jednovrstvým zrcadlovým pickguardem ve stylu raných Precisionů, je přes ergonomicky tvarovaný spoj přišroubován javorový krk vyztužený karbonovými pásy, hmatník z javoru opatřený proměnlivým radiusem 12 – 16 palců nese dvacítku jumbo pražců, ořech ze směsi Graph Tech TUSQ XL široký 38 mm a černé blokové značky evokující klasického Fendera Jazz Basse.

Lehce přístupný šroub táhla krku je zapuštěn do jeho patkové strany, menzura byla vyměřena na standardních 34 palců a hlavice je přesnou licencovanou kopií Precisionu. Chromovaný hardware sestává ze spolehlivé top-load kobylky Charvel HiMass a firemních ladicích mechanik s otevřenými převody a velkými třílistými rondely, kterým sekunduje srážeč strun DG.

Zvuk přenáší dvojice aktivních snímačů EMG Frank Bello Signature – kobylkový typ J a půlená verze Split-P umístěná ve střední pozici. Ovládání tvoří pouze samostatné potenciometry hlasitostí, aktivní obvod napájí 9V baterie, uložená v plastové šachtě zasazené do zadní plochy korpusu.

Charvel Frank Bello Signature Pro-Mod So-Cal Bass PJ IV je dostupný v lesklém černém laku Gloss Black, krk dostal saténovou povrchovou úpravu. Cena tohoto kousku se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 1300 dolarů.

Tagy Charvel Charvel Frank Bello Signature Pro-Mod So-Cal Bass PJ IV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY