Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 31.05.2020 - 08:00

Charitativní Let It Be v podání 68 muzikantů

Opatření proti pandemii Covid-19 citelně zasáhla i americké muzikanty, kteří se snaží být v kontaktu s fanoušky alespoň prostřednictvím online koncertů či různých videí. Do druhé kategorie spadá cover verze skladby Let It Be, k jejímuž natočení přispělo 68 hudebníků, oslovených organizací Soundcheck Live. Výtěžek charitativního klipu by měl putovat na konto nadace MusiCares Foundation podporující profesionály v hudebním průmyslu.

Stopy s vokálními party dodali např. Carl Restivo (Tom Morello, Rihanna), Avril Lavigne nebo kolegové z kapely Extreme Gary Cherone a kytarista Nuno Bettencourt, který si v beatlesovské klasice střihnul i sólo. Další kytarové posty obsadili Phil X (Bon Jovi), Orianthi, Fernando Peromo (Echo In The Canyon) nebo Devin Bronson a Dan Ellis (A. Lavigne). Basové linky nahrál Stuart Hamm, Dugh Pinnick (King's X), Joe Pessia (Steelheart, Tantric atd.), Derek Frank (Shania Twain, Gwen Stefani) nebo Jerry Jermont (B.B. King, Aretha Franklin).

Rytmiku obstarali bubeníci Kevin Figueiredo (Extreme), Mike Mangini z Dream Theatre, Randy Cooke (Dave Stewart), Chris Reeve (Filter, A. Lavigne), Christian Hogan (RZA), Chad Wright (Bruce Hornsby) či Glen Sobel (Alice Cooper, Hollywood Vampires) a součástí aranžmá jsou také party houslí, violoncell, dechů, tamburíny, kláves, melotronu atd.

Tagy Beatles Beatles Let It Be
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY