Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.02.2023 - 08:00

Chaos Audio Stratus: první pedál vypuštěný do vesmíru

Společnost Chaos Audio je s největší pravděpodobností první efektovou firmou, která vyslala kytarový pedál do vesmíru. Nový kompaktní multiefekt s označením Stratus dostál svému jménu a na palubě meteorologického balónu se v rámci projektu Stratusphere vznesl do výšky 33 kilometrů, což bylo otázkou 3 hodin a 20 minut. Po dosažení této mety se krabice s kamerou a efektem, vypuštěná v oblasti Panama City Beach na Floridě, vrátila s pomocí padáku zpět na Zemi.

„Tohle je start Stratusu,“ říká generální ředitel Chaos Audio Landon McCoy, „ale my ve skutečnosti spouštíme ekosystém. Stratus je pedál, aplikace a digitální obchod s efekty, vše v jednom. Umožňuje vám jedním klepnutím stáhnout nové efekty a během několika vteřin nastavit svůj tón.“

Multiefektová platforma bude v základu obsahovat 24 digitálních efektů butikové kvality, přičemž další by měly pravidelně přibývat. „Je to skutečně technologie jako z jiného světa. Převratný hardware má jednoduchý a elegantní design a je komplexnější, než si dokážete představit,“ dodává McCoy.

Na přiloženém videu je kromě cesty balonu s efektem náhodně zachycena i letová dráha rakety Falcon Heavy společnosti Space X, která shodou okolností odstartovala nedaleko v téměř současné době.

Tagy Chaos Audio Chaos Audio Stratus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY