Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.01.2021 - 00:01

Cestovní kytara Blackstar Carry-on

Společnost Blackstar Amplification vstoupila do nástrojového segmentu cestovním modelem kytary Carry-on, dodávaným buď samostatně, nebo ve formě setů Carry-on Standard Pack a Carry-on Deluxe Pack, obsahujících další doplňky. Kompaktní verze Carry-on představuje kvalitní nástroj, o čemž svědčí konstrukce z masivního dřeva a v neposlední řadě také fakt, že výrobu obstarávají zkušení kytaráři britské značky Gordon Smith Guitars, založené v roce 1974.

Pro stavbu těla byl použit celistvý kus okoume s mechanickými i zvukovými vlastnostmi mahagonu a ze stejného přířezu je vyroben také lepený krk. Horní hrany korpusu kryje jednovrstvá lemovka, hmatník z laurelu nese 19 středně silných pražců, šířka ořechu činí klasických 43 mm, menzura byla vyměřena na 20.7 palců (527mm) a šroub výztuhy je umístěn na patkové straně krku.

Přenos zvuku zajišťuje kobylkový minihumbucker ovládaný tónovou clonou a hlasitostí s integrovaným push/pull switchem rozepínajícím cívky snímače. Struny kotví skrz tělo a přes pevnou kobylku typu tune-o-matic míří do celokovových strojků Der Jung s ladicím převodovým poměrem 1:14. Hardware má chromovanou povrchovou úpravu. Vzhledem ke zkrácené menzuře jsou kytary v továrně seřízeny na silnější struny D'Addario EXL145 12-54 (Heavy), které vyrovnávají sníženou tenzi.

Set Carry-on Standard Pack nabízí kromě měkkého pouzdra sluchátkový mini-zesilovač Amplug2 Fly, popruh,, trojici trsátek a notes plus propisku pro zaznamenání hudebních nápadů, textů apod. U sady Carry-on Deluxe Pack byl Amplug2 Fly nahrazen kombem Fly 3 Bluetooth a přibyl i dvoumetrový firemní kabel s nylonovým opletem a rovným + lomeným jackovým konektorem.

Na českém trhu je samotná kytara Blackstar Carry-on v odstínech Vintage White nebo Jet Black dostupná za necelých 10000 Kč včetně gig bagu a servisních klíčů, set Carry-on Standard Pack vyjde na cca 11000 Kč a komplet Carry-on Deluxe Pack lze pořídit za cca 13000 Kč.

Tagy blackstar Blackstar Carry-on
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY